Mroczny sekret rodziny królowej Camilli ujawniony. "Posiniaczył jej piersi i kolana"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak się zachować na spotkaniu z królową Elżbietą II?
Jak się zachować na spotkaniu z królową Elżbietą II?
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Camilla od ponad dekady wypowiada się przeciwko stosowaniu przemocy domowej. Jeden z portali dotarł do nieujawnionych wcześniej dokumentów, które ukazują dramatyczny epizod z życia jej rodziny. Te traumatyczne przeżycia na zawsze zapisały się w historii krewnych żony króla Karola i mogły spowodować, że zaraz po objęciu tronu zwołała konferencję w Pałacu Buckingham, aby zwrócić uwagę świata na rosnącą falę agresji wobec kobiet.

Przemoc w rodzinie królowej Camilli

Ojciec królowej - major Bruce Shand, który zmarł w wieku 89 lat w 2006 roku, był synem pisarza Philipa Mortona Shanda i jego pierwszej żony Edith. Dziadek Camilli pochodził z bogatego środowiska i kształcił się w Eton i Cambridge, na Sorbonie i Uniwersytecie w Heidelbergu. Edith pochodziła z innej klasy społecznej, była dzieckiem rolników z Essex, którzy dorastali na niemodnych przedmieściach Londynu.

Para pobrała się w kwietniu 1916 roku. Babcia królowej wkrótce zaszła w ciążę.

Jak pokazują dokumenty z Archiwów Narodowych, do których dotarł portal dailymail, dziadek Camilli bił swoje żony. Uznawano go za nałogowego kobieciarza.

17 sierpnia 1916 roku, kiedy Edith była w czwartym miesiącu ciąży i miała urodzić ojca królowej, jej mąż zaatakował ją w ich rezydencji w południowo-zachodnim Londynie.

Oficjalne dokumenty rozwodowe (Edith wniosła o rozwód w 1919 r.) stwierdzają: "wspomniany Philip Morton Shand brutalnie zaatakował [swoją żonę - przyp. red.], wyciągając ją za ramiona z łóżka do pokoju gościnnego w koszuli nocnej, posiniaczył jej piersi i kolana. Uderzyła się w głowę, w wyniku czego zemdlała".

Trzy lata później, kiedy Philip Morton Shand wrócił z wojny, zaaranżował to, co robili ludzie z jego otoczenia, aby uzyskać podstawę do rozwodu: pozwolił się odkryć prywatnemu detektywowi w pokoju w londyńskim hotelu Strand Palace z nieznaną kobietą. Kiedy więc sprawa trafiła do sądu, straszny epizod przemocy domowej został przyćmiony przez, w tamtych czasach znacznie bardziej społecznie nieakceptowalny, przypadek znalezienia się w łóżku z inną kobietą. 

W czasie, gdy Morton Shand był na wojnie, jego żona Edith - babcia Camilli - zakochała się w byłym oficerze piechoty, Charlesie Tippet. Po jej rozwodzie pobrali się. Oznaczało to, że jej syn Bruce miał niespokojne i nieszczęśliwe dzieciństwo, raz mieszkając z dziadkami, innym razem z matką i ojczymem.

Dziadek królowej Camilli - kobieciarz i manipulant

W kolejnych latach brutalny ojciec Bruce'a poślubił córkę indyjskiego administratora policji. Ten związek przetrwał kilka lat i w 1924 roku kobieta wniosła o rozwód z powodu "okrucieństwa, cudzołóstwa i porzucenia".

Morton Shand mieszkając we Francji, poznał bogatą 29-latkę - Georgette Elisabeth Edmée Thérèse Avril. Na ich ślubie w Lyonie mężczyzna przedstawił się jako dyrektor firmy, ale także pisarz, dziennikarz, prywatny sekretarz i agent literacki.

Ojciec Georgette był właścicielem fabryki aksamitu i Morton został umieszczony w zarządzie, ale nawet to nie przekonało go do wierności. Po przeprowadzce pary do Londynu rozpoczął romans z żoną emerytowanego oficera marynarki wojennej, dzieląc z nią mieszkanie niedaleko swojego domu małżeńskiego.

W tym czasie jego kochanka była w ciąży. Niewykluczone, że był ojcem dziewczynki. Kiedy doszło do nieuchronnego procesu rozwodowego między Shand i Georgette, ta sama stara historia o cudzołóstwie została łatwo udowodniona - choć nie zarzucano mu już okrucieństwa.

Philip Morton Shand zmarł w 1960 roku w Lyonie w domu swojej trzeciej żony z czwartą żoną u boku.

Jak pokazują oficjalne dokumenty w Archiwum Narodowego, dziedzictwem dziadka obecnej królowej jest akt barbarzyństwa na kobiecie w ciąży, co mogło zainspirować Camillę do poświęcenia dużej ilości czasu na obronę ofiar przemocy domowej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości