Emmanuel Macron

  Emmanuel Macron

  Philippe Besson to jeden z najpopularniejszych francuskich pisarzy i dramaturgów. Artysta przyjechał do Sopotu na Festiwal „Literacki Sopot”. Bohaterami jego ostatnich powieści jest James Dean oraz Emmanuel Macron. Co jest według pisarza jest fenomenem związku Emmanuel Macron z Brigitte Macron? Czy Francuzi rozumieją wyjątkowość tego małżeństwa? Z pisarzem rozmawiał dziennikarz Dzień dobry Wakacje Piotr Kraśko.

  Ostatnio jeden z portali opublikował zdjęcie rzekomego dowodu osobistego Brigitte Macron, z którego wynika, że Pierwsza Dama Francji ma nie 64 a 74 lata, co podsyca dyskusję na temat różnicy wieku pomiędzy Emmanuelem Macronem a jego żoną. Dlaczego wielu bulwersuje, że młodszy mężczyzna jest w związku ze starszą kobietą? Dziennikarz Dzień Dobry TVN poprosił o komentarz w tej sprawie Bognę Sworowską, która niedawno skończyła 50 lat. Co Bogna Sworowska mówi o Brigitte Macron?

  Brigitte Macron jest starsza od swojego męża Prezydenta Francji Emmanuela Macron o 25 lat. Z tego powodu internauci okrzyknęli ją "Pierwszą babcią Francji". Co jeszcze jej zarzucają? O okolicznościach, w których para się poznała i związanych z nimi kontrowersjach mówiła dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  W drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji wygrał Emmanuel Macron. Jak wyniki skomentowały polskie gazety? Co jeszcze przygotowały dla swoich czytelników? O tym w przeglądzie prasy, w studiu Dzień Dobry TVN, mówił Andrzej Stankiewicz.

  Żoną kandydata na prezydenta Francji Emmanuela Macron jest o 24 lat starsza od niego Brigitte Trogneux. Para poznała się w szkole - on był jej uczniem, a ona jego nauczycielką. Dlaczego dla Francuzów nie stanowi to problemu? Jak Polacy zareagowaliby, gdyby okazało się, że kandydat na prezydenta Polski ma dużo starszą małżonkę? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem TVN24 Michałem Traczem i dr. Jarosławem Kuiszem z Uniwersytetu Warszawskiego.