Ewa Chodakowska zmierzyła się z hejtem, bo nie chce mieć dzieci. "Usłyszałam, że umrę w samotności"

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
Plotek.pl
Krótka piłka z Ewą Chodakowską
Krótka piłka z Ewą ChodakowskąDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Ewa Chodakowska otwarcie przyznała w mediach, że nie planuje zostać mamą. Jest deklaracja spotkała się z wieloma negatywnymi komentarzami, a wręcz z hejtem. Znana trenerka w wywiadzie zdradziła, co usłyszała na swój temat. Padło wiele przykrych słów.

Ewa Chodakowska - rodzina

Ewa Chodakowska jest kobietą sukcesu, która spełnia się zawodowo jako jedna z najpopularniejszych w Polsce propagatorek zdrowego stylu życia. Prywatnie jest wieloletnią partnerką Lefterisa Kavoukisa, a we wrześniu tego roku będą świętować już 10. rocznicę małżeństwa. Trenerka robi karierę, jest w szczęśliwym związku, dlatego od dawna była pytana w wywiadach, ale też przez internautów i fanów, kiedy zamierza zostać mamą.

Wreszcie postanowiła postawić sprawę jasno i publicznie ogłosiła, że nie chce mieć dzieci. Jej wyznanie wzbudziło sporo kontrowersji, ponieważ znane kobiety, które nie planują macierzyństwa, rzadko mówią o tym w mediach.

- Nie ma pewnie nic gorszego niż życie pod dyktando drugiego człowieka. Życie wyłącznie po to, by usatysfakcjonować odbiorców, społeczeństwo czy nawet naszą rodzinę - stwierdziła Ewa Chodakowska w wywiadzie dla Plotka. - Jeżeli nie decydujemy sami za siebie, to skończy się to wielkim nieszczęściem. Nieszczęściem naszym i pewnie wtedy też nieszczęściem tych dzieci, które przychodzą na ten świat nie z miłości, z potrzeby, z instynktu, tylko z presji, bo tak trzeba, bo jesteśmy fizjologicznie przystosowane do tego. Dla mnie to jest absurd, żeby w XXI wieku w środku Europy wciąż tłumaczyć takie rzeczy. To jest barbarzyństwo, stygmatyzacja, to jest coś, co powinno przestać być tematem tabu. Powinno się dużo więcej o tym mówić - zaznaczyła trenerka.

Ewa Chodakowska była krytykowana za brak dzieci

Słynna "Choda" nie ma wątpliwości, że swoim szczerym wyznaniem przetarła szlaki innym kobietom, które bały się wcześniej przyznać, iż nie chcą powiększać rodziny.

- Bardzo dużo osób publicznych miało potrzebę powiedzenia o tym na głos. Tak jakby czekały na impuls z zewnątrz, żeby ktoś tylko zaczął - podkreśliła.

Jej decyzja dotycząca macierzyństwa spotkała się z ogromną krytyką.

- Mamy prawo do tego, żeby być matkami, tak samo, jak mamy prawo, żeby nimi nie być. Oczywiście usłyszałam, że jestem niewystarczającą kobietą, bezwartościową kobietą, moje życie nic nie znaczy, umrę w samotności - wspominała gwiazda w wywiadzie dla Plotka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: Plotek.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości