"Azja Express". Łozo wspomina podróż po Turcji. "Jesteśmy wszyscy spaczeni stereotypami"

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Karolina Kalatzi
"Azja Express". Wojciech Łozowski i Bartosz Kochanek o podróży po Turcji
"Azja Express". Wojciech Łozowski i Bartosz Kochanek o podróży po Turcji
wideo 2/5

Wojtek "Łozo" Łozowski i Bartosz Kochanek są uczestnikami nowej edycji "Azji Express". Z jednym dolarem w kieszeni wyruszyli w życiową podróż. Wystartowali w Stambule, a następnie kierowali się w głąb Turcji, odwiedzając większe i mniejsze miejscowości. O wyprawie w ekstremalnych warunkach opowiedzieli redaktorce Karolinie Kalatzi z dziendobry.tvn.pl.

"Azja Express" w Turcji

Na temat różnych kulturach, szczególnie tych pozaeuropejskich, a także o innych religiach krąży wiele stereotypów, które są krzywdzące i zwykle mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Przekonali się o tym Wojciech "Łozo" Łozowski i jego przyjaciel Bartosz Kochanek, którzy wzięli udział w "Azji Express".

- To jest temat, który często powtarzamy naszym znajomym, kiedy pytają, jak tam w tej Turcji. Za każdym razem z Bartkiem mówimy, że jesteśmy wszyscy spaczeni stereotypami strasznymi - przyznał Łozo.

- Za dużo telewizji, za dużo informacji z zewnątrz i przedstawiania nam Turcji jako groźnego kraju, gdzie może nam się coś stać. To stało się mitem po paru dniach - dodał Bartosz Kochanek.

Łozowski i Kochanek wspominają udział w "Azji Express"

W Turcji Wojtek i Bartek spotkali na swojej drodze wspaniałych ludzi, którzy okazali im bezinteresowną pomoc, darmowy nocleg czy przejazd samochodem podczas wyścigu.

- Wszyscy tam są megażyczliwi. Turcja jest bardzo przyjemna, piękna, totalnie górska. Człowiek był nieświadomy tego, że wszędzie są góry - podkreślił Łozowski.

- Oczywiście, nie zalecam teraz wszędzie chodzić z gotówką w kieszeni. Podchodzimy do tego tak, że w każdym kraju jest bardzo podobnie. U nas w Polsce też można dostać pałką w łeb i zostać okradzionym, tak jak pewnie w Turcji, Hiszpanii czy we Francji. Trzeba mieć oczy dookoła głowy. Ogólny, pierwszy odbiór Turcji, to przede wszystkim są wymazane wszystkie stereotypy, jeżeli chodzi o islam, o religię. Są to bardzo życzliwi ludzie, tak samo życzliwi i gościnni jak Polacy - podsumował Kochanek.

"Azja Express" - gdzie i kiedy oglądać?

Program "Azja Express" jest emitowany w soboty o godz. 20:00 na antenie TVN. Wszystkie odcinki można zobaczyć również na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Mizerski TVN

Pozostałe wiadomości