Zwierzęta

Jak wygląda codzienna praca w schronisku dla zwierząt?

Zwierzęta

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Łukasz Zagórski, Agata Zjawińska
Jak wygląda codzienna praca w schronisku dla zwierząt?

Praca w schronisku dla zwierząt to bardzo wymagające zajęcie i ciągła walka o zdrowie, a czasem nawet życie podopiecznych. Agata Zjawińska postanowiła sprawdzić jak wygląda praca wolontariuszy i opiekunów.

Praca w schronisku dla zwierząt - jak wygląda?

Barbara Dulęba pokazała reporterce Dzień Dobry TVN jak wygląda praca w schronisku. Po wypuszczeniu zwierząt trzeba posprzątać w boksach i pościelić świeżą słomą, a następnie zrobić jedzenie i nalać wody.

- Nasze wszystkie konie są po przejściach, także one też potrzebują trochę czasu żeby zaakceptować nowego opiekuna -powiedziała Barbara Dulęba, opiekunka z Azylu w Bujanie

Kolejna ważna czynność to pielęgnacja zwierząt. Trzeba wyczesać konie i innych podopiecznych.

Wolontariusze w schronisku dla zwierząt

Pracy jest dużo, ale wolontariusze i opiekunowie chcieliby robić jeszcze więcej dla potrzebujących zwierząt. Niestety doba jest za krótka i brakuje czasami również sił, bo to niezwykle wymagające zajecie.

Opieki wymagają także koty i psy, Natalia Bauza wyjaśniła jak wygląda dzień opiekuna tych zwierzaków. Trzeba zaaplikować kropelki, posmarować maścią, a następnie nakarmić.

- To one trzymają mnie tutaj najbardziej i wiem, że warto dla nich to robić. Dlatego jestem zawsze, jak tylko mogę - powiedziała opiekunka.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Łukasz Zagórski, Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości