Dom

Ekspresowe sprzątanie. Poznaj triki i gadżety, z którymi łatwo uporządkujesz dziecięce zabawki

Dom

Dzieci spędzają teraz ogromną ilość czasu w domu, przez co rozpiera je energia i częściej korzystają z zabawek. Bałaganią, rozrzucają je, zostawiają w różnych miejscach. Spora część rodziców pracuje zdalnie i nie ma czasu na nieustanne sprzątanie po swoich pociechach. W programie zademonstrowaliśmy kilka pomysłów, które pomogą w zachowaniu porządku.

Jak posprzątać klocki?

Klocki to jedna z najpopularniejszych zabawek. Przynoszą dzieciom radość i rozwijają ich wyobraźnię, jednak z jakiegoś powodu zawsze wszędzie ich pełno. Maluchy na ogół bawią się nimi na podłodze, przez co elementy łatwo wpadają w brudne zakamarki i szybko stają się siedliskiem bakterii.

Jeżeli mamy duże klocki wystarczy wrzucić je do wody z mydłem, wypluskać, wymoczyć i wysuszyć. Jeżeli mamy mniejsze klocki, możemy posłużyć się jakąś miotełką bądź sprężonym powietrzem – jeżeli mamy pewność, że konstrukcja jest stabilna

- wyjaśnił Konrad Koterba, pasjonat technologii i gadżetów.

Chcąc upewnić się, że klocki są całkowicie wolne od bakterii, należy popsikać je płynem do dezynfekcji i pozostawić do wyschnięcia.

Szybkie sprzątanie zabawek

Jednym z patentów na szybkie sprzątanie niewielkich zabawek jest odkurzacz. Z pomocą specjalnej nasadki możemy z łatwością zebrać porozrzucane elementy. Jeśli jej nie posiadamy, wystarczy woreczek na warzywa lub ściereczka przymocowana gumką.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem ułatwiającym utrzymanie porządku jest specjalna mata. Rozkładamy na niej zabawki, a potem je zwijamy razem z matą.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Połączył je pole dance i ekologiczne sprzątanie

Jak sprytnie uporządkować szafę? Wyjmij wszystko i podziel na kategorie. Zobacz, jaki ład w garderobie ma Kinga Rusin

Dlaczego warto się wymieniać ubraniami, a nie kupować nowe?

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości