Twoje dzieci robią to na balkonie? Możesz zapłacić za ich zachowanie wysoki mandat

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
wp.pl
dzieci, które bawią się na balkonie

Ciepłe dni zachęcają do tego, aby wypoczywać na balkonie. Mimo że jest on przedłużeniem naszego mieszenia, to - wbrew pozorom - nie można na nim robić wszystkiego, na co przyjdzie na ochota. Mieszkańcy bloków muszą przestrzegać pewnych zasad, w przeciwnym razie mogą otrzymać mandat.

Czego nie wolno robić na balkonie?

Balkon to doskonałe miejsce do odpoczynku i relaksu. Choć nikt nie ma prawa mówić nam, co wolno nam tam robić, to są pewne zasady, których należy przestrzegać. Jeśli chcemy spędzić trochę czasu na balkonie, to nasza aktywność nie może zakłócać spokoju sąsiadów. W sytuacji, gdy pozwalamy dziecku się na nim bawić, musimy mieć pewność, że maluch nie zniszczy czegoś, co nie jest naszą własnością.

Piękne wnętrza

Odpicowane wnętrze – mężczyźni też kochają kolory
Odpicowane wnętrze – mężczyźni też kochają koloryDzień Dobry TVN
wideo 2/20

Na tym jednak nie koniec. Rodzice, którzy wystawią na balkon basen muszą go zabezpieczyć w taki sposób, aby dzieci w czasie zabawy nie wylewały wody na chodnik.

Basen na balkonie. Co może za to grozić?

Taka niewinna zabawa w basenie na balkonie i wylewanie wody na chodnik może zostać uznane za wykroczenie. Nie brakuje wspólnot mieszkaniowych, które w swoim regulaminie zabraniają tego typu "praktyk". Niezależnie od wewnętrznych przepisów mieszkańcy, którzy nie będą przestrzegać zasad mogą otrzymać mandat przewidziany w Kodeksie wykroczeń.

- Kto bez zachowania należytej ostrożności wystawia lub wywiesza ciężkie przedmioty albo nimi rzuca, wylewa płyny, wyrzuca nieczystości albo doprowadza do wypadania takich przedmiotów lub wylewania się płynów podlega karze grzywny do 500 złotych, albo karze nagany - czytamy w art. 75 Kodeksu wykroczeń.

Warto dodać, że możemy zostać ukarani również za wodę, która ścieka z naszych kwiatków lub prania ustawionego na balkonie.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Imgorthand/Getty Images

Pozostałe wiadomości