Dom

Architektka wnętrz znalazła sposób na ciekawy design mieszkania. "Uwielbiam beton"

Dom

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane wnętrze - z miłości do betonu
Odpicowane wnętrze - z miłości do betonuDzień Dobry TVN
wideo 2/26

Katarzyna Jaroszyńska z Dzień Dobry TVN odwiedziła architektkę wnętrz Aldonę, by zajrzeć w jej cztery kąty. Mieszkanie ma 90 m kw. Zajrzeliśmy do salonu połączonego z kuchnią, sypialni i gabinetu. Artystyczne dodatki robią niesamowity klimat.

Mieszkanie z akcentem betonu

Bohaterka "Odpicowanego wnętrza" to fanka betonu i mocnych nasyconych kolorów. Przede wszystkim czerwieni i pomarańczy. Z dachu jej bloku widać piękną panoramę Wrocławia.

- Chciałam, żeby mieszkanie miało unikatowy charakter. Lubię proste bryły i kiedy jedna rzecz wynika z drugiej - mówiła Aldona Banasiuk-Suchorzewska, właścicielka mieszkania.

- Ściany wykonane są z betonowych płyt. To prawdziwe płyty betonowe ryflowane o grubości 4 cm. Wiele osób myśli, że to tynk. Uwielbiam beton. Stoli kawowy w salonie zrobiony jest z betonu z włóknem szklanym. Zaprojektowałam też stół jadalniany i szafkę RTV - dodała.

Klimatyczne dzieła sztuki

Mieszkanie Aldony pełne jest dzieł sztuki, które udoskonalają przestrzeń. Prace znajdują się nie tylko w centrum domu, ale także w sypialni.

- Uwielbiam sztukę. Mam tutaj formę przestrzenną wykonaną przez Roberta Jaworskiego. Zresztą mam kilka jego prac. W naszym mieszkaniu mamy polskich malarzy, ale lubię też polskie wzornictwo - opowiedziała architektka wnętrz.

- Oświetlenie to biżuteria wnętrza. Mamy system inteligentny, więc możemy sterować światłem - zaznaczyła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości