wizzair.com

Czym jest zrównoważone podróżowanie?

podróż eko

fot. Chev Wilkinson/gettyimages.com

wizzair.com

Czym jest zrównoważone podróżowanie?

podróż eko

fot. Chev Wilkinson/gettyimages.com

Przygotowując się do wyjazdu, warto zwrócić uwagę na to, jaki wpływ na innych mają wybory, które podejmujemy. Oto kilka wskazówek na temat tego, jak być odpowiedzialnym turystą i podróżować w sposób zrównoważony. 

Czym jest zrównoważone podróżowanie i odpowiedzialna turystyka? W praktyce jest to typ turystyki, który nie tylko podejmuje próby zminimalizowania negatywnego wpływu naszego podróżowania na lokalne społeczności i środowisko, ale wręcz pozytywnie na nie oddziałuje, przyczyniając się chociażby do wzrostu zatrudnienia w danym regionie. Świadome podejście do podróżowania może korzystnie wpłynąć na jakość życia zarówno nas samych, jak i otaczającego świata. Jako że zrównoważona turystyka koncentruje się zarówno na ludziach, środowisku, jak i gospodarce jej oddziaływanie obejmuje nie tylko okolicznych mieszkańców, przemysł turystyczny, ale i samych podróżujących.

Zobacz także:

Które linie wybrać

Warto zdecydować się na przewoźnika, który podejmuje inicjatywy mające na celu utrzymanie stałego spadku negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne, będąc przy tym jak najbardziej efektywnym. Jednym ze sposobów realizacji tego typu zamierzeń jest dbałość o maksymalne obłożenie samolotów. Dzięki temu zmniejsza się negatywny wpływ jednostkowego pasażera na środowisko. Wizz Air wykorzystuje do tego najbardziej ekonomiczne samoloty Airbus, które latają w sieci punkt-punkt. Dzięki temu, może pochwalić się największym zagęszczeniem miejsc spośród przewoźników obsługujących samoloty z serii Airbus 320.

Szereg inicjatyw, których głównym zamierzeniem była maksymalna oszczędność paliwa oraz systematyczna modernizacja wykorzystywanej technologii sprawia, że Wizz Air znajduje się w czołówce europejskich przewoźników o najniższej emisji dwutlenku węgla, która w ostatnim czasie wyniosła blisko połowę średniej w sektorze lotniczy.

Zrównoważenie ekonomiczne

Wybór przystępnego cenowo przewoźnika stanowi kolejny istotny czynnik, którym dobrze jest kierować się planując podróż. Korzystają na tym nie tylko podróżni, ale i przemysł turystyczny odwiedzanego miejsca. Bezpośrednie połączenia lotnicze w dobrych cenach momentalnie poprawiają gospodarkę danego miasta, dzięki temu, że wzrost liczby turystów przekład się na wzrost tempa rozwoju.

Właściwy model biznesowy angażuje zewnętrznych, lokalnych partnerów do realizacji znacznej części zadań pomocniczych. Wizz Air w ramach modelu tanich linii lotniczych ściśle współpracuje z ponad 5000 zakontraktowanych usługodawców. Skutkiem tego jest wzrost jakości obsługi, zwiększenie potencjału pracowników, a przede wszystkim wsparcie rozwoju lokalnych społeczności, w których prowadzi operacje lotnicze. Dzięki podejmowaniu wysiłku budowania pozytywnych relacji ze wspólnotą na każdym z rynków, na którym jest obecny, Wizz Air zbudował sieć funkcjonującą w 44 krajach, na 147 lotniskach

WizzAir belka

fot. WizzAirArtykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
48
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0