Iga Świątek zameldowała się w finale turnieju w Dubaju. Liderka światowego rankingu jest o krok od zdobycia kolejnego tytułu

Iga Świątek wygrała Miami Open
Iga Świątek po raz kolejny pokonała na korcie Amerykankę Coco Gauff, a tym samym awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Dubaju. Jakim wynikiem zakończył się półfinałowy mecz? Z kim raszynianka powalczy o triumf?

Iga Świątek w finale turnieju WTA 1000 w Dubaju

Iga Świątek ponownie udowodniła, że na korcie nie ma sobie równych. W półfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju zmierzyła się z 19-letnią Coco Gauff, nie tracąc ani jednego seta. Jak czytamy na tvn24.pl, spotkanie trwało 88 minut i zakończyło się wynikiem 6:4, 6:2. Tym samym nasza zawodniczka zameldowała się w finale.

W tym miejscu warto podkreślić, że Iga Świątek zmierzyła się z Coco Gauff już po raz szósty. Amerykanka z każdego starcia wychodziła przegrana.

Iga Świątek zawalczy o kolejny tytuł

Finał turnieju WTA 1000 w Dubaju odbędzie się już w sobotę, 25 lutego. Rywalkę Igi Świątek wyłoni drugi półfinał. O kolejny tytuł w karierze pierwsza rakieta świata zawalczy ze zwyciężczynią spotkania Barbora Krejcikova - Jessica Pegula.

Iga Świątek po raz drugi w tym sezonie i po raz piętnasty w karierze zagra w finale turnieju WTA.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.