24-letnia Marta Lach marzy o igrzyskach olimpijskich. "Taki sportowiec nie ma przed sobą żadnych limitów"

Marta Lach to 24-letnia kolarka, która spełnia marzenia. Odnosi niebywałe sukcesy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pragnie pojechać na igrzyska olimpijskie, a specjaliści nie mają wątpliwości, że jej się to uda. Teraz o swojej niezwykłej pasji opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Początek pasji kolarskiej

Marta Lach pochodzi z małej wioski Głębowice, położonej niedaleko Beskidu Małego. Wychowywała się w otoczeniu pięciu braci i rodziców, którzy nieustannie wspierają jej pasję. Wszystko zaczęło się jeszcze za czasów szkolnych, kiedy Marta wzięła udział w wyścigu o Puchar Wójta Doliny Karpia.

- Stwierdziłam, że po prostu tam pojadę. Wyprzedziłam wszystkich chłopaków, pierwsza wjechałam na metę . Mój brat był trzeci. Po prostu od tamtej pory postanowiłam, że w sumie mogę być w tym dobra - wspominała w Dzień Dobry TVN Marta Lach.

Wówczas zainteresowała się jazdą na rowerze. Marzyła o zakupie odpowiedniego sprzętu i stroju. Rodzice chcieli wziąć na to pożyczkę, jednak Marta ostrożnie stwierdziła, że kolarstwo może jej się znudzić i poszuka innego rozwiązania.

- Postanowiłam, że znajdę inny klub. Przyjechałam z rowerem od mojego dziadziusia, który mi go po prostu dał, jak dowiedział się, że chcę być kolarzem i tak to wszystko się zaczęło - mówiła kolarka.

Sukcesy Marty Lach

Jako juniorka młodsza wygrała wszystkie puchary Polski na szosie ze startu wspólnego. Teraz często podróżuje, by wziąć udział w wyścigach, a wtedy cała rodzina kibicuje jej przed telewizorem. Choć tęsknią, kiedy wyjeżdża, widzą, że się spełnia, co bardzo ich cieszy. Marta dodaje: "Nie było to łatwe, dostać się do tego zawodowego peletonu, gdzie teraz jestem. To spełnienie moich marzeń".

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z Martą Lach, obecnie nr 1 w Polsce, Mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym, ze względu na wartości, jakie Marta wyznaje. Te wartości są także wartościami naszej firmy. Jest to przede wszystkim duch walki i duch zespołowy. Jest wzorem, który pokazuje nam, że dzięki współpracy całego zespołu może osiągnąć założony cel i założony sukces - powiedział Zbigniew Wawrzyniak, prezes Zarządu Ceratizit Polska.

Marta jest zawsze pozytywna i w dobrym humorze. Lubi żartować. W drużynie mówią o niej, że jest "słoneczkiem". Oprócz świetnego charakteru ma jednak również umiejętności, a specjaliści uważają, że ma ogromny potencjał, żeby pojechać na igrzyska olimpijskie. Lach marzyła o tym od dziecka i wierzy, że jest na dobrej drodze do tego, żeby to osiągnąć.

- Taki sportowiec nie ma przed sobą żadnych limitów. Może być świetna w wielu dziedzinach kolarstwa. Jest niesamowicie wszechstronna - stwierdziła Carmen Small, dyrektor sportowy Ceratizit-WNT Pro Cycling Team.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: P. Kuwik, K. Abramowicz

Pozostałe wiadomości