Ponad 20 soczewek pod powieką pacjentki. "Wyglądało to jak druga źrenica"

Aplikacja soczewek kontaktowych powinna być higieniczna.
Soczewki kontaktowe
Źródło: Moment RF
Soczewki kontaktowe to dla wielu osób wybawienie, gdy nie chcą nosić okularów korekcyjnych. Korzystanie z nich wymaga jednak przestrzegania kilku zasad związanych z higieną. Nie wiedziała o tym pewna pacjentka, w której oku znalazło się ponad 20 niewyjętych na noc soczewek. - Wyglądało to niemal jak druga źrenica – stwierdziła lekarka. Jak doszło do tego nieprawdopodobnego stanu?

Okulistka opublikowała nagranie z gabinetu

Soczewki kontaktowe to często komfortowe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za tradycyjnymi szkłami. Podczas ich użytkowania podstawą jest jednak bezpieczeństwo i zachowanie odpowiedniej higieny.

Z tego powodu pewna lekarka, Katerina Kurteeva z Kalifornii, długo nie mogła uwierzyć, jak to możliwe, że do jej gabinetu trafiła pacjentka, która od dłuższego czasu funkcjonowała z dziesiątką soczewek przyklejonych do oka. Okulistka opublikowała nieprawdopodobne nagranie.

Choć trudno w to uwierzyć - pacjentka owe zdarzenie tłumaczyła kiepską pamięcią. 70-latka korzystała z soczewek jednodniowych i wielokrotnie zapomniała zdjąć zużytą parę tuż przed snem, a następnego dnia nakładała kolejną.  Nagranie z gabinetu okulistki szokuje internautów.

Pacjentka skarżyła się na mocny ból oka

70-latka prawdopodobnie długo by jeszcze funkcjonowała z soczewkami pod powieką, gdyby nie utrudniający widzenie ból, z którym przyszła do gabinetu okulistycznego. Choć doktor Kurteeva z początku myślała, że to drobna infekcja lub resztka makijażu, która podrażniła oko pacjentki - szybko okazało się, co jest prawdziwą przyczyną bólu.

- Poprosiłam moją asystentkę, żeby wzięła telefon i nagrała całą procedurę. Gdy pacjentka ponownie spojrzała w dół, dostrzegłam ogromny kleks soczewek kontaktowych przyklejony do jej oka. Wyglądało to niemal jak druga źrenica. Delikatnie zaczęłam używać końcówki patyczka do odklejania soczewek jedna po drugiej, tak jak rozdaje się talię kart — tłumaczyła okulistka w rozmowie z  businessinsider.in.

Po usunięciu pierwszego "ciała obcego" z oka okazało się, że pod powieką pacjentki znajdowały się aż 23 soczewki kontaktowe. Seniorka nie mogła w to uwierzyć, a winę zrzuciła na kłopoty z pamięcią. Jak zapewniała w rozmowie lekarka, taka praktyka mogłaby się skończyć tragicznie. Niezdejmowanie soczewek na noc może przyczynić się do uszkodzenia rogówki, pogorszenia wzroku lub zakażenia. Na szczęście seniorka szybko doszła do siebie i nadal może cieszyć się dobrym wzrokiem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: wiadomości.onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości