zdrada w związku

  Czasu nie da się cofnąć, a krzywda wyrządzona ukochanej osobie może skutkować poważnym kryzysem w związku, a nawet rozstaniem. Przekonał się o tym każdy, kto został przyłapany na zdradzie. Czy to oznacza, że wszyscy niewierni partnerzy prędzej czy później zaczynają żałować swojego postępowania? Jakie emocje towarzyszą skokowi w bok?

  Większość kobiet ma za sobą bolesne rozstanie. Niektóre z nich spowodowane są zdradami, po których szczególnie ciężko jest na nowo zaufać mężczyznom. Jak się przełamać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała life coach, Katarzyna Malinowska.

  Związek z żonatym mężczyzną nie znajduje akceptacji ze strony otoczenia, a kobiety, które zostają kochankami często są postrzegane jako femme fatale. Czasem płacą też dużą cenę za romans. - W duchu czułam, że powinnam to wtedy skończyć, ale każdy, kto się kiedyś zakochał, wie jakie to trudne - powiedziała Sandra, która kilka lat temu związała się z żonatym mężczyzną. Naszą rozmówczynią była też zdradzana żona. Co czuła, gdy dowiedziała się o niewierności męża?

  Monogamia to pojęcie rozumiane w różny sposób przez nauki humanistyczne i ścisłe. We współczesnym świecie monogamia jest wciąż najbardziej rozpowszechnionym typem związków, chociaż w ostatnich latach coraz częściej mówi się o związkach otwartych, poligamicznych.

  Psycholog Piotr Mosak opowiedział o tym, czy zawsze powinno się mówić o zdradzie. Co ciekawe, mężczyźni i kobiety inaczej reagują na niewierność partnera. Które związki mają największe szanse na uzdrowienie?

  Z raportu Instytutu Badań Zmian Społecznych wynika, że 12 proc. Polaków przyznaje się do niewierności, a blisko 7 proc. twierdzi, że zdradza partnera regularnie. Dlaczego decydujemy się na "skok w bok"? Czy zdradę mamy zapisaną w genach? Jak ustrzec się przed nią w dobie Tindera? Z tymi pytaniami w programie zmierzyła się dr Olga Kamińska, badaczka i autorka książki "#LOVE. Jak kochać w XXI wieku?".

  Zdrada to poważne życiowe wydarzenie, które dotyka wielu ludzi na całym świecie. Nawet jeżeli jesteśmy szczęściarzami, którym jeszcze się to nie przytrafiło, podobne historie słyszymy od znajomych czy widzimy w filmach. Każdy ma jednak do niej inne podejście. Jakie zatem zachowania można nazwać zdradą i jak jej uniknąć?

  Edyta Górniak podsumowała 2020 rok, który nie był łatwy dla wielu osób. Szczególnie ucierpiała branża artystyczna, która po prostu nie miała możliwości, by funkcjonować. Wokalistka jednak nie uznała ostatnich miesięcy za koszmarne ze względu na brak koncertów, ale z powodu swojego skrzętnie ukrywanego związku. Okazało się bowiem, że artystka została zdradzona.

  Związek dwojga ludzi powinien opierać się na zaufaniu i miłości. Jednak jak się okazuje, co drugi Polak przegląda pocztę elektroniczną i SMSy partnera. Granica między troską, a słabością jest bardzo cienka. Jak jej nie przekroczyć? czy związek, w którym panuje nadmierna kontrola jest skazany na rozpad? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuolog Izabelę Jąderek.

  Według raportów do zdrady przyznaje się już 39% badanych. W większości przypadków zdradzają mężczyźni. Czy maja ku temu większe skłonności? Które zawody są bardziej predestynowane do tego, żeby zdradzać? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: aktorka Katarzyna Kwiatkowska, aktor Jarosławy Jakimowicz i seksuolog Katarzyna Klimko-Damska.

  Beyonce wydała 6. album. Zrobiła to bez zapowiedzi, zaskakując swoich fanów. Niestety teksty najnowszych piosenek nieco zmartwiły publiczność. Fani dopatrują się w nich odniesień do prywatnego życia gwiazdy. Czy Jay-Z faktycznie zdradzał wokalistkę? Czy może jest to tylko po to, by wypromować album? Gościem Dzień Dobry TVN był Marcin Wojciechowski, dziennikarz muzyczny.

  Brytyjscy naukowcy dowiedli, że co drugi człowiek zdradza. Dlaczego naukowcy uważają, że kobieta zdradzana ma lepiej niż ta, z którą jej partner ją zdradza? Dlaczego w ogóle zdradzamy? Kogo i z kim zdradza Marcin Prokop? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychologa Piotra Mosaka oraz Emilię Paprzycką, socjologa.

  Kto częściej dopuszcza się zdrady w związku? Mężczyźni czy kobiety? Z kim najczęściej jesteśmy zdradzani? Jakie emocje towarzyszą osobie zdradzanej? Jak sobie z nimi poradzić? I czy zdradę można wybaczyć? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Anne Kędzierską, psycholog oraz Katarzynę Ryzner, właścicielkę kobiecej agencji detektywistycznej.

  Podobno Polacy coraz częściej zdradzają. Z badań wynika, że już niedługo problem zdrady dotknie cztery na pięć małżeństw już w ciągu 5 lat po ślubie. Dlaczego ludzie zdradzają? Czy obecnie zdrada jest bardziej akceptowana przez społeczeństwo? Jakie są najczęstsze symptomy zdrady? Zapytaliśmy o to socjologa Tomasza Sobierajskiego, seksuologa Monikę Staruch i detektyw Annę Figielską, których gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Z kim Marcin Prokop zamierza jutro zdradzić Dorotę Wellman?