zarazki

    zarazki

    Czy spotkanie z osobą, która przyjęła szczepionkę przeciv COVID-19 jest w pełni bezpieczne? Czy zaszczepiony może zarażać sam nie chorując? O tym, co na ten temat już wiemy a nad czym jeszcze trwają badania, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dr Pawłem Grzesiowskim.

    Przymierzalnia w sklepie to miejsce, gdzie codziennie pojawia się od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Każda z nich zostawia tam przyniesione na skórze bakterie i wirusy. To samo tyczy się przymierzanych przez nas ubrań. Jak niczym się nie zarazić kupując ubrania, buty i kosmetyki? O tym w Dzień Dobry TVN dr Paweł Grzesiowski.

    Dr Piotr Gryglas odpowia w Dzień Dobry TVN na listy widzów. Tym razem radzi, co zrobić z uporczywymi zaparciami. Czy wystarczą leki przeczyszczające i herbatki ziołowe? Co jest przyczną leniwej pracy jelit? Czy przeziębienie częściej przenosi sie drogą kropelkową, czy przez dotyk? Zobaczcie eksperyment, który dr Piotr Gryglas przeprowadził w Dzień Dobry TVN. A jaką teorię na temat zarazków i wirusów ma Marcin Prokop?

    Są wszechobecne - w pracy, w domu, w środkach transportu publicznego. Towarzyszą nam od dnia narodzin. Okazuje się, że nie jest ich najwięcej w toaletach. Dlaczego plastikowe deski do krojenia produktów spożywczych zawierają więcej zarazków niż drewniane? Jak prawidłowo myć ręce? W studiu Dzień Dobry TVN, dr Grzegorz Madajczak z Zakładu Bakteriologii NIZP–PZH udzielił porad, jak walczyć z zarazkami i bakteriami niekorzystnie wpływającymi na nasze zdrowie.