zapomniane miejsca

    Położony w Anglii w hrabstwie Northumberland około 55 kilometrów na południe od Newcastle zamek Alnwick, to drugi, biorąc pod uwagę wielkość, zamieszkiwany zamek w Anglii.

    Na co dzień nauczyciel akademicki, po godzinach - pasjonat fotografii. Piotr Durak odkrywa z aparatem wyjątkowe miejsca, dawno zapomniane przez ludzkość. Skąd wziął się u niego pomysł na taką fotografię? Jaki jest jego największy cel? O tym opowiedział reporterce Dzień Dobry TVN, Stefanii Kulik.

    W Polsce nietrudno o zapierające dech krajobrazy, urokliwą architekturę czy piękne zabytki. Nie brakuje także miejsc tajemniczych i wciąż nieodkrytych, które rzadko pojawiają się w przewodnikach turystycznych. Z podróżnikiem Robertem Szulcem rozmawialiśmy o mało znanych obiektach, które warto zobaczyć w naszym kraju.

    Anna "Inka" Straszyńska na swoich zdjęciach uwiecznia piękne i zapomniane miejsca w Polsce. Najchętniej fotografuje opuszczone kamienice na warszawskiej Pradze. Należy do tzw. społeczności urbex. Opowiedziała nam o filozofii tej grupy.