zapalenie

    zapalenie

    Paulina Holtz ma za sobą trudne chwile, zmagała się z niezwykle przykrymi dolegliwościami. Aktorkę dopadło zapalenie ucha, będące wyjątkowo bolesną chorobą. To skłoniło ją do refleksji na temat innych przypadłości, z którymi miała do czynienia. Ułożyła je w niezwykłą listę.

    O przypadkach zespołu PIMS-TS u dzieci można było usłyszeć już w kwietniu tego roku. Najpierw pojawił się w Wielkiej Brytanii, potem w Stanach Zjednoczonych. Jakiś czas temu dotarł do Polski. Na tę chorobę, która występuje kilka tygodni po zakażeniu koronawirusem, choruje właśnie około 70 małych pacjentów w naszym kraju. Jak ją rozpoznać i co robić?

    Co jest najczęstszą przyczyną i jak poradzić sobie z nawracającym zapaleniem pęcherza? Czy można je skutecznie wyleczyć? W studiu Dzień Dobry TVN radził dr Piotr Gryglas.

    O tym dlaczego powinniśmy "doleczyć" grypę i jakie mogą być skutki zlekceważenia tej choroby rozmawialiśmy z dr. Piotrem Gryglasem. Czy niedoleczona grypa może skutkować zapaleniem mięśnia sercowego lub paraliżem mięśni twarzy?