zagraniczne wyjazdy

  Wyjazd za granicę do pracy to dziś żaden kłopot. Agencje pośrednictwa w Polsce pomogą znaleźć zajęcie na miejscu, wystarczy zabrać dowód osobisty i Europa stoi przed nami otworem. Co zabrać ze sobą na wyjazd za granicę do pracy?

  Od 1 października obowiązują nowe zasady wjazdu obywateli Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii. Zmiana dotyczy także Polaków. Od teraz granicę można przekroczyć wyłącznie z paszportem, a nie jak wcześniej tylko z dowodem osobistym.

  Będą utrudnienia dla Polaków?

  Tajlandia to obecnie bardzo popularny kierunek wycieczek turystycznych. Jadąc tam na wczasy, można wybrać jedno z większych, tętniących życiem miast albo udać się na spokojną wyspę. Hua Hin to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, a także osób chcących zrelaksować się w spa i szukających przede wszystkim wypoczynku na plaży, choć miejsce to oferuje również innego rodzaju atrakcje.

  Na wycieczkę historyczną, na narty, a może po prostu na plażę? Różne regiony Francji oferują wszystko, czego dusza turysty i podróżnika zapragnie.

  Świat powoli opanowuje pandemię i dalekie podróże znowu są możliwe. Gdzie w tym roku na wakacje wyjadą Polacy? Ile pieniędzy chcą przeznaczyć na odpoczynek? Na te pytania odpowiada raport "Wakacyjny portfel Polaków", przygotowany na zlecenie Związku Bankowców Polskich.

  Przed wakacjami 2021 r. warto się zabezpieczyć na wypadek ewentualnego zachorowania w ich trakcie, również na COVID-19. Jednym z rozwiązań jest EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. To dokument, o który warto postarać się przed wyjazdem za granicę, nie tylko w trakcie pandemii. Posiadacze karty mogą korzystać z pomocy medycznej na takich samych warunkach, jak obywatele danego kraju. Warto jednak sprawdzić, w których państwach działa, a do których warto wykupić dodatkową polisę.

  Wakacje jeszcze nigdy nie były tak niepewne. Po roku licznych restrykcji, poszczególne państwa luzują obostrzenia. Każde z nich ma jednak odrębne przepisy. Jak dowiedzieć się, które z nich są aktualne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Maciej Nykiel, ekspert rynku turystycznego.

  Wakacje 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Ile w tym roku trzeba zapłacić za wczasy w Turcji czy Grecji? Eksperci biur podróży przygotowali porównania cen zagranicznych wyjazdów z ubiegłych lat z tegorocznymi ofertami. Czy pandemia znacząco wpłynęła na koszty podróży?

  Kampania jest jednym z chętniej odwiedzanych regionów na południu Włoch. Najsłynniejszym miastem obszaru jest oczywiście Neapol, który rokrocznie przyciąga rzesze turystów zwabionych informacją o najlepszej na świecie pizzy. Tymczasem w cieniu stolicy regionu można odnaleźć także inne wyjątkowe miasto – Salerno, które jest równie piękne i interesujące, ale niestety często niedoceniane i pomijane przez turystów.

  Wakacje już za kilka miesięcy, ale wiele osób nadal nie wie, jak je zaplanować. Wszystko przez pandemię koronawirusa i stale zmieniające się zasady wjeżdżania na terytorium różnych państw oraz powrotu do Polski. Jak zatem zaplanować tegoroczny wyjazd? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli ekspert, biegły sądowy ds. turystyki, Marek Kamieński oraz blogerka podróżnicza, Natalia Sitarska.

  W Polsce marzec to moment, kiedy zima spotyka się z wiosną. Jest jeszcze chłodno i mało kto wyobraża sobie wypoczynek w kraju. Ale są miejsca, do których można dotrzeć tanio i szybko, gdzie w marcu można cieszyć się przedsmakiem lata. Podpowiadamy, dokąd pojechać na wakacje w marcu.

  Zwolnienie dyscyplinarne za podróż za granicę w czasie pandemii - taką decyzję podjął pewien pracodawca. Sąd Okręgowy w Olsztynie przyznał mu rację. Z radcą prawnym, Pawłem Jancem rozmawiamy o prawach pracowników i pracodawców.

  Indie słyną ze wspa­nia­łej kul­tury, smacz­nej kuchni i pięk­nych zabyt­ków. Na liście naj­waż­niej­szych indyj­skich budowli zna­leźć można m.in. dwie wspa­niałe twier­dze: Czer­wony Fort w Agrze i Czer­wony Fort w Delhi. Czym cha­rak­te­ry­zują się słynne indyj­skie zamki obronne?

  Tegoroczne święta będą zdecydowanie inne niż w poprzednich latach. Jednak gwiazdy znalazły sposoby na to, by i tak były wyjątkowe. Które z nich spędzają Boże Narodzenie w rodzinnym gronie, a które zdecydowały się na zagraniczny wyjazd?

  Z powodu epidemii zaczyna obowiązywać zakaz przylotu do Polski z 44 państw. Osoby, które planują powrót do kraju, muszą więc liczyć się z dużymi utrudnieniami lub dwutygodniową kwarantanną. Co powinny zrobić? Czy przysługują im jakieś rekompensaty finansowe? Wyjaśniał to Eryk Bogdas, adwokat, który reprezentuje pasażerów w sporach przeciwko przewoźnikom lotniczym.

  Gotówką czy kartą - jak płacisz podczas zagranicznych wakacji? O to zapytaliśmy Was w naszej sondzie, a eksperta - blogerkę finansową Katarzynę Iwanowską zapytaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN o to, co jest dla nas korzystniejsze? Czy opłaca się kupować walutę w kantorze internetowym?