wybory samorządowe

  wybory samorządowe

  W tę niedzielę będziemy mogli zdecydować, kto pokieruje naszymi samorządami. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ekspertkę od prawa wyborczego Annę Godzwon, aby powiedziała, jak oddać głos, aby był ważny. Ile kart do głosowania dostaniemy? Jaki znak najlepiej postawić w kratce? Co zrobić, kiedy postawiliśmy go nie tam gdzie chcieliśmy?

  W najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe. Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił sprawdzić stan ducha w narodzie. Czy 18-latkowie, dla których będą to pierwsze wybory, mają zamiar w nich zagłosować?

  Zbliżają się wybory samorządowe, w których zamierzają startować Dorota Wellman i Marcin Prokop. Obiecują swoim wyborcom między innymi: metro w Sochaczewie, bursztyny z dzikich plaż dla każdego i chodzenie tylko prawą stroną. Co jeszcze deklarują? Swój program wyborczy przedstawili w Dzień Dobry TVN. Natomiast nasz reporter Filip Chajzer sprawdził, jakie plakaty przygotowali na te wybory konkurenci Doroty i Marcina.

  Partia rządząca zapowiedziała zmiany w ordynacji wyborczej do samorządów. Czy zmiana tych przepisów jest potrzebna i co może przynieść? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN dziennikarzem Grzegorzem Sroczyńskim.

  "Idioci już byli - czas na Głąba". Spoty wyborcze przestały już być merytoryczne, a zaczęły być kuriozalne. Dlaczego w czasie poważnych wyborów kandydaci tworzą tak niepoważne spoty? Czy nie mają już nic do powiedzenia swoim wyborcom? Dziennikarz Krzysztof Skórzyński w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o spotach przeszłych i teraźniejszych.

  Zbliżają się wybory samorządowe. Według, przepytanych przez reportera Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera, wyborców kandydat powinien: być przystojny, mądry i zajmować się przede wszystkim ludźmi. No i nie było wyjścia. Filip uznał, że - spełniając te wszystkie kryteria - musi startować! Jak rozpoczął swoją kampanię? Jakie obietnice złożył? Obejrzyjcie jego klip wyborczy. Zagłosujecie na Filipa Chajzera?