wirtualny świat

    wirtualny świat

    Player One to najnowszy film Stevena Spielberga. Opowiada o przyszłości, w której rzeczywistość jest na tyle nieciekawa i dołująca, że ludzie uciekają w wirtualny świat, budując tam dla siebie bardziej atrakcyjne wersje życia. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z aktorami grającymi w filmie, aby porozmawiać o pracy na planie. Jak przyjęli wiadomość, że zagrają w tak dużej produkcji i to u samego Stevena Spielberga? Według nich ten film to science fiction czy jest w nim element przewidywania przyszłości naszego społeczeństwa? Czy ich zdaniem ludzie mają potrzebę ucieczki od rzeczywistości?

    Piotr Małecki założył w Katowicach pokój gier. Jest to miejsce, gdzie na własnej skórze można poczuć niemały dreszczyk emocji i przenieść się do wirtualnego świata. Jak wydostać się z zamkniętego, przerażającego prosektorium i innych sytuacji patowych? Jaki cel ma działalność Pana Piotra, a jaki Tomasza Kuna i Eweliny Plucińskiej, którzy są właścicielami domu strachów? Czy oba miejsca cieszą się zainteresowaniem wśród fanów gier? Naprawdę lubimy się bać?

    W sieci mamy do czynienia z nowym zjawiskiem: na portalach społecznościowych istnieją konta nie tylko żywych, ale także zmarłych. Konta ludzi zmarłych prowadzone są przez żywych, którzy chcą o nich pamiętać.