uzębienie

  uzębienie

  W dzieciństwie Daniel Kaleta zaniedbał zęby, przez co już w wieku 18 lat był zmuszony do noszenia protezy. Te plastikowe sprawiały dyskomfort i szybko się łamały. Pani Danielowi postanowili pomóc dentyści z Malo Clinic. Na czym polegał zabieg? Czy nowe zęby są już na stałe? Zapytaliśmy o to założyciela kliniki Malo Clinic – dr Paulo Malo.

  Problemy z zębami Katarzyna Powarow zaczęła mieć we wczesnym dzieciństwie. Pogłębiły się one po urodzeniu dziecka. Kiedy brat zgłosił ją do castingu „Marzenie o pięknym uśmiechu”, miała tylko cztery swoje zęby. Specjaliści z Malo Clinic Warsaw postanowili jej pomóc. Zobaczcie, jaką technikę zastosowali, aby odbudować jej uzębienie.

  Zęby mądrości, zwane też "ósemkami", wyrastają zazwyczaj pomiędzy 16 a 25. rokiem życia, a ich wyrzynanie wiąże się z ogromnym bólem. Najczęściej pojawiają się jako ostatnie zęby, gdy w szczęce brakuje już miejsca. Jak pielęgnować "ósemki" i kiedy należy je usunąć? Czy wyrywanie zębów mądrości wiąże się z ryzykiem uszkodzenia szczęki lub nerwów? O to zapytyliśmy w Dzień Dobry TVN stomatologa dr Annę Jankowską.

  Pewnego dnia Pani Joanna obudziła się bez zębów. Choć ma dopiero 33 lata przez brak uzębienia wygląda na o wiele starszą. W czasie ciąży zachorowała na anemię. Jej przypadek należał do jednych z najtrudniejszych operacji stomatologicznych. Zabieg w Malo Clinic odmienił jej życie. W studiu Dzień Dobry TVN Joanna Skonieczka była naszym gościem. Towarzyszył jej dr Armando Lopez, Kierownik Chirurgii Malo Clinic Warsaw.

  Anna Łuczkiewicz problemy z zębami miała od zawsze. Już w wieku 17 lat straciła pierwsze zęby. Potem musiała nosić protezę, co miało istotny wpływ na jakość jej życia. W odzyskaniu jego radości pomógł jej dr Paulo Malo, wynalazca metody All-on-4 Malo Clinic Protocol. W studiu dzień Dobry TVN Ania opowiedziała o nie tylko fizycznych efektach metamorfozy. Towarzyszył jej dr Paulo Malo. Na czym polega jego autorski zabieg?

  Bohaterką kolejnego odcinka cyklu „Metamorfozy” była Aneta. Bezrobotna matka samotnie wychowująca chorego syna. Dlaczego zdecydowała się wziąć udział w programie? Co w sobie zmieniła i, czy podoba jej się końcowy efekt?

  Polska - pomimo, że nie wpływa to na stan naszego uzębienia - ma najwięcej dentystów w Europie. Stomatolodzy coraz częściej przejawiają komercyjne podejście do pracy. Nastawieni na zyski, nie mają czasu dla pacjenta. Dlaczego umiejętności i zaangażowanie stomatologów tak gwałtownie się pogarszają? W studiu Dzień Dobry TVN naszym gościem był doktor Wojciech Ryncarz, wiceprezydent Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.