taniec ludowy

  taniec ludowy

  Wykładowcy chcieli je rozdzielić, ale zaprotestowały. Czy żałują?

  Włosi kojarzą się z ludźmi z dużym temperamentem, lubiący zabawę, dobre towarzystwo, wino i śpiew. Bardzo mało jednak mówi się o włoskich ludowych i tradycyjnych tańcach. Czy Włosi mogą w ogóle pochwalić się tańcami ludowymi? Oczywiście, że tak!

  Alicja Zell od trzech lat działa na rzecz Polonii w Wiedniu. - Jestem pełna podziwu, że z taką upartością przeciera nowe szlaki – podkreśla Monika, która zgłosiła swoją siostrę do cyklu "Siła jest kobietą".

  W studiu Dzień Dobry TVN zapanowała iście taneczne atmosfera. Marcos de Lima i Martyna Mańkowska oraz Paweł Liszka i Oksana Babenko z zespołu "Mazowsze" wykonali kujawiaka, a Gosia Ohme i Filip Chajzer podpatrywali kroki. Jak to się stało, że do polskiego zespołu dołączył rodowity Brazylijczyk?

  Rosyjskie tańce ludowe mają coś do zaproponowania zarówno miłośnikom żywiołowości i dynamizmu, jak i wielbicielom bardziej statycznych i majestatycznych form. Tradycyjny rosyjski taniec ludowy jest bowiem tak zróżnicowany, jak kraj jego pochodzenia. Jakie są jego rodzaje?

  W Pierwszym odcinku "Kreatywnej Szkoły" Anna Kalczyńska odwiedziła Szkołę Podstawową w Otrębusach. W jednej z tamtejszych klas dzieci uczą się języka migowego. Po co to robią? Czy nauczyli Anię kilku podstawowych zwrotów? W szkole odbywają się także lekcje z tańca ludowego. Jak duże jest zainteresowanie tanecznymi zajęciami? Czym jeszcze dzieciaki zaskoczyły prowadzącą Dzień Dobry TVN?