system

    system

    Git to jeden z dostępnych systemów kontroli wersji. Na początek warto wiedzieć, że wyróżnia się trzy rodzaje powyższych systemów – lokalne, scentralizowane i rozproszone. Git zaliczamy do trzeciej grupy. Jest on oparty na architekturze P2P. Takie rozwiązanie umożliwia jednoczesną współpracę z grupami ludzi nad tym samym zadaniem. Zmiany w projekcie są szybko synchronizowane.

    W Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad przygotowaniem reformy edukacyjnej. O tym, czy polska szkoła potrzebuje kolejnych zmian, rozmawialiśmy z Janem Wróblem i Krzysztofem Biedrzyckim. Jak polski system edukacji wygląda na tle innych krajów i na czym, zdaniem naszych gości, powinni się skupić reformatorzy? Czy istnieje idealny system edukacji?

    Jak wygląda praca na planie hollywoodzkiej produkcji filmowej i czy bardzo różni się ona od europejskich, czy też polskich standardów? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agnieszkę Grochowską, która opowiedziała nam o kulisach powstawania filmu "System", w którym zagrała, u boku m.in. Toma Hardy'ego i Gary'ego Oldmana. Czy to początek światowej kariery Agnieszki?