subkultura

    subkultura

    Wpłynęli tak mocno na ewolucję kulturową, że powstała oddzielna, tylko im dedykowana, subkultura. Już niebawem ukaże się ich trzynasty album. Niebawem też zawitają do Polski. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz rozmawiał z Martinem Gorem i Andrew Fletcherem o życiu poza Depeche Mode oraz o tajemnicy ich nieprzeciętnego sukcesu.

    Noszą podarte tenisówki, gustują w czerniach i piercingu. Najbardziej rozpoznawalnym cechą ich ubioru są czarne spodnie - rurki. Lubią nabijane ćwiekami paski i bransolety. Ale emo to nie tylko styl ubierania - to styl życia. Jak on wygada? Przeciw czemu buntują się młodzi ludzie przynależący do tej subkultury? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy 16 - letniego licealistę i bohatera ostatniego odcinka "Surowych rodziców" - Bartka Krasuskiego.

    W kolejnej odsłonie Maciej i Lucjan podjęli się trudnego zadania uchwycenia najbardziej chyba nieuchwytnego zjawiska popkulturowego, jakim jest subkultura hipsterów. Postanowili pokazać, że wbrew obiegowej opinii bardzo łatwo zostać hipsterem i to w pięciu prostych krokach...

    Subkultura, zjawisko socjologiczne, moda, pozerstwo czy styl życia? Kim jest hipster i czy naprawdę istnieje? Czym się zajmuje i jak wygląda? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarza Polityki Bartka Chacińskiego, dziennikarkę muzyczną Małgorzatę Halber oraz grafika Pawła Cajgnera.