stok narciarski

  "Projekt Zima" zawitał do Świerdowa-Zdroju. W tej dolnośląskiej miejscowości można znaleźć wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę odwiedzając tę okolicę? Sprawdziliśmy to w Dzień Dobry TVN.

  "To nas powinno ochronić przed bólem".

  Snowbordzistka ma złamany kręgosłup. Szuka sprawcy, który uciekł.

  Od kilku dni obserwujemy w Polsce ponowny wzrost zakażeń koronawirusem. Według specjalistów to efekt otwarcia szkół dla najmłodszych klas i galerii handlowych oraz sprzyjającej pogody. Niewykluczone, że doprowadzi to do powrotu niektórych - poluzowanych niedawno obostrzeń pandemicznych. Które zostaną wprowadzone w pierwszej kolejności?

  Marzenia miłośników zimowego szaleństwa właśnie się spełniają. Od 12 lutego, na dwa tygodnie, otwarte zostają stoki narciarskie. Bartek Jędrzejak sprawdził, na jakich zasadach funkcjonują. Zobacz, o czym powinieneś pamiętać wybierając się w góry. Czego jeszcze dotyczy luzowanie obostrzeń?

  Siłownie i kluby fitness pozostaną zamknięte. Taką informację przekazał w piątek minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Dodał jednak, że rząd postanowił odmrozić dla wszystkich wszelką aktywność sportową na terenach otwartych i basenach. Nowe wytyczne będą obowiązywały od 12 do 26 lutego.

  Dokładnie 20 lat temu w Polsce wybuchła "Małyszomania". Rodacy masowo zaczęli oglądać skoki narciarskie i odwiedzać Wisłę, a wszystko przez wzgląd na Adama Małysza, który przetarł szlaki naszym skoczkom i dał nam powody do wielkiej dumy. Jak to wspomina?

  Ferie zimowe wyglądają w tym roku inaczej niż zwykle. W związku z pandemią uczniowie z całego kraju mają wolne w tym samym terminie. Wyjazdy są utrudnione ze względu na zamknięte wyciągi narciarskie i nieczynne hotele. Okazuje się jednak, że wiele rodzin, mimo tych ograniczeń, spędza czas w górskich kurortach. W niektórych miejscach tworzyły się kilometrowe korki i interweniowała policja.

  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 28 grudnia 2020 r. zamknięte są stoki narciarskie. Jednak zdaniem mec. Piotra Schramma ograniczenia dotyczące działalności biznesu narciarskiego nie obejmują kolejek i wyciągów narciarskich.

  W poniedziałek, 28 grudnia 2020 r. weszło w życie rozporządzenie w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Ograniczenia mają obowiązywać do 17 stycznia 2021 r. i dotyczyć m.in. basenów, klubów fitness, hoteli, galerii handlowych oraz stoków narciarskich.

  Spragnieni ruchu i świeżego powietrza Polacy, tłumnie wyruszyli na stoki narciarskie. Jakie obowiązują na nich ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa? Opowiedział o tym Grzegorz Lenartowicz, dyrektor do sp. komunikacji ośrodka narciarskiego w Krynicy Zdroju.

  Już jutro w pięciu kolejnych województwach rozpoczynają się ferie zimowe. Przez ostatnie dwa tygodnie zimowa aura, zwłaszcza w górach dopisywała. Co nas czeka w kolejnych dniach? W Sopocie, na stoku narciarskim reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger spotkał się z instruktorem narciarstwa Krzysztofem Skalskim. Dlaczego sopocki stok jest tak bardzo wyjątkowy?

  W Gdańsku można pojeździć na nartach na prawdopodobnie najkrótszym stoku na świecie, który do tego nigdy się nie kończy. Jak to możliwe? Na własne oczy przekonał się o tym prezenter pogody Tomasz Zubilewicz.