sowy

  sowy

  Elżbieta Wyżlińska to mieszkanka Wrocławia, która kocha sowy. W swoim mieszkaniu ma ich kilka tysięcy. W Dzień Dobry TVN zaprezentowała swoją niezwykłą kolekcję.

  W tym roku wiele osób zrezygnuje z zagranicznych wczasów na rzecz pobytu w Polsce. Co ciekawego można zobaczyć w naszym kraju? Miło czas można spędzić np. w Puszczy Niepołomickiej. W Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pokazał, co może w niej zachwycić.

  Sowy mają niesamowitą aurę oraz potrafią zauroczyć. Przekonali się o tym Anna Smoter i jej mąż Damian. Małżeństwo jest zafascynowane tymi ptakami. Poznajcie historię hodowców sów.

  Wycinka drzew w znaczącym stopniu ograniczyła liczbę ptasich siedlisk, które coraz częściej szukają schronienia w miastach. Trwający obecnie okres lęgowy sów to dobra okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. W programie przyjrzeliśmy się bliżej tym wyjątkowym stworzeniom.

  Japończycy kochają Polskę, nie tylko za Chopina. Wie o tym najlepiej młoda polska wokalistka, blogerka i miłośniczka kultury japońskiej - Julia Bernard, która cztery lata temu poleciała do kraju kwitnącej wiśni, by wystąpić w popularnym talent-show. Od tamtej pory odwiedziła Japonię już pięć razy. Wraz ze swoimi japońskimi przyjaciółmi pokazała widzom Dzień Dobry TVN swoje ulubione miejsca w tym kraju, m.in. kawiarnię, w której można wypić kawę w towarzystwie sów.