soda oczyszczona

  Oprysk z sody oczyszczonej to domowa, prosta metoda na zwalczanie szkodników i różnych chorób atakujących ogórki. Ma również inne, korzystne dla rozwoju tych warzyw właściwości. Sprawdź prosty przepis na przygotowanie oprysku z sody.

  W 551 odcinku "Milionerów" o najwyższą stawkę walczyli Łukasz Malinowski i Aneta Gardecka. Pierwszy z uczestników nie miał zbyt wiele szczęścia.

  Przypalona blacha do pieczenia bywa naprawdę problematyczna. Jest jednak pewien niezawodny, domowy sposób, który znacznie ułatwia usuwanie wszelkich zabrudzeń. Jak wyczyścić blachę za pomocą sody?

  Soda oczyszczona może być używana nie tylko do przygotowania wypieków. Ma szerokie zastosowanie w kosmetyce i gospodarstwie domowym, np. do sprzątania. Sprawdź, jakie kosmetyki można zrobić z sody. 

  O wszechstronnym zastosowaniu sody wiemy już od dawna. Ten naturalny składnik sprawdza się również w kosmetyce jako maseczka z sody na twarzy i włosy. Soda oczyszczona, jak sama nazwa wskazuje, doskonale oczyszcza i usuwa zanieczyszczenia, dbając o świeży wygląd cery.

  Nie trzeba wiele, by w garnku zamiast smacznie bulgoczącej potrawy mieć przypalone danie, często nie do uratowania. Wystarczy zagadać się przez telefon lub na chwilę zająć się czym innym. Na dnie i ściankach garnka pojawi się zapieczona warstwa. Czym wyczyścić przypalony garnek? Na szczęście są na to domowe sposoby.

  Soda oczyszczona to środek uniwersalny, przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Czasami używa się jej w zaskakujący sposób, ale najpopularniejsze jest czyszczenie sodą.

  Ocet, jako środek czyszczący, święci triumfy wśród ekologicznych środków czystości. Ma wiele zalet, a główną jest jego niska cena. Jak go wykorzystać w domu i dlaczego nie łączyć go z sodą? Porad udzieliła Sylwia Panek, chemiczka i blogerka.

  Soda oczyszczona znana jest ze swoich licznych właściwości. Wodorowęglan sodu może być stosowany przy pieczeniu ciast, ekologicznych porządkach czy praniu. Niewiele osób wie, że może być również wykorzystywany do pielęgnacji ciała. Poznaj naturalne metody wykorzystania sody w domowej pielęgnacji.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Kozioł, która zdradziła nam swoje sposoby, jak odpowiednio i skutecznie czyścić pralkę. Okazuje się, że warto regularnie oczyszczać filtr. To tam znajdziemy wszelki zagubione w czasie prania spinki, monety czy zabawki dzieci. Na podajniku, do którego wsypujemy proszek i płyn do płukania często osadza się kamień. Pani Ewa radzi, by raz na jakiś czas włożyć podajnik do octu. Jak z kolei wyczyścić bęben pralki?

  Dzięki samodzielnemu przygotowaniu preparatów do sprzątania oszczędzamy przede wszystkim pieniądze. Jak przygotować dezynfekujące roztwory w domu? Jakie zastosowanie ma soda, ocet czy olejek z drzewa herbacianego? Czy przygotowane samodzielnie proszki i płyny są tak samo skuteczne, jak te kupione w sklepie? Swoimi sposobami na eko sprzątanie podzieliła się w Dzień Dobry TVN Ewa Kozioł, blogerka ekologiczna i autorka książek.