Słupsk

  Słupsk

  Inicjatywa nadania nazwy "Rondo Praw Kobiet" rondu w Słupsku (woj. pomorskie) u zbiegu ulic: Piłsudskiego i Małcużyńskiego wyszła od Rady Kobiet działającej przy prezydencie miasta. Wsparło ją Stowarzyszenie "Kobiecy Słupsk". Stosowny wniosek, podpisany przez 53 uprawnione osoby, został złożony prezydentowi 4 lutego 2021 r.

  Anja Rubik spotkała się z uczniami słupskiej odzieżówki, by porozmawiać o modzie i zawodach z nią związanych. Ale ubrania to nie jedyny temat, który znalazł się na wokandzie. Razem z prezydentem miasta Robertem Biedroniem rozmawiali z młodymi ludźmi o przemocy wobec kobiet. Jakie przeżycia skłoniły Biedronia do udziału w takich dyskusjach?

  W Słupsku zamówili stu Mikołajów. Ze względu na brak śniegu nie mogli dotrzeć saniami. Czym zatem przybyli do miasta? Z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem rozmawiał prezenter pogody Bartek Jędrzejak.

  Prezydent miasta Słupsk Robert Biedroń nie ukrywa, że uwielbia udzielać ślubów. Młode pary ustawiające się w kolejce do ślubu u Biedronia również nie ukrywają, że "Pan Prezydent jest zawsze ozdobą każdej uroczystości". Na czym polega magia słupskiego Urzędu Stanu Cywilnego? I dlaczego ludzie są gotowi na to, by czekać pół roku i przejechać nawet 650 kilometrów tylko po to, by jeden z najważniejszych dni w życiu spędzić właśnie w Słupsku?

  W Słupsku toczy się proces, który jednemu z tamtejszych teatrów wytoczył syn Violetty Villas - Krzysztof Gospodarek. Co zarzuca twórcom spektaklu? Czego się domaga? Jak do tych pretensji odnosi się dyrektor teatru i widzowie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

  Kiedy jedni ścinają drzewa na potęgę, prezydent Słupska Robert Biedroń organizuje akcję sadzenia drzew. Ile drzew mają zamiar posadzić mieszkańcy miasta? Do Słupska pojechał prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak, aby pomóc w sadzeniu.

  Jest jednym z bardziej rozpoznawalnych i aktywnych polityków w Polsce. Realizuje się jako prezydent Słupska, dostaje też propozycje by kandydować na stanowisko prezydenta Warszawy, a nawet by wziąć udział w krajowych wyborach prezydenckich w roku 2020! W autobiograficznej książce "Pod Prąd" opowiada m.in. o trudnych relacjach z rodzicami i o tym, czy warto było iść drogą, którą sobie wytyczył.

  Łukasz Długowski udowadnia, że wcale nie potrzeba nam aż dwóch tygodni urlopu, by dobrze wypocząć. Tym razem na mikrowyprawę zaprosił prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Panowie wybrali się na spływ kajakowy w centrum miasta, ale nie tylko. Czy Robertowi spodobała się taka forma wypoczynku?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki postanowił sprawdzić się w roli gliny. W tym celu wybrał się do Szkoły Policji w Słupsku, gdzie policjanci ćwiczą w warunkach przypominających plan filmowy. Już na miejscu przywdział mundur policyjnych i ruszył do akcji. No cóż, trzeba przyznać, że nie było tak źle, ale dobrze też nie było ;) Zobaczcie, co wyczyniał Marcin.

  Minęły już dwa miesiące prezydentury Roberta Biedronia. Postanowiliśmy sprawdzić jak radzi sobie na tym stanowisku i jak oceniają go mieszkańcy. Czy nadal porusza się po mieście rowerem i komunikacją miejską? Jakie plany na Walentynki ma prezydent Słupska?

  Jutro od rana bawimy się z Dzień Dobry TVN! A w programie: niezwykła przyjaźń Kazika z Zacierem - kto kogo sprowadza na złą drogę? Człowiek, który zamieszał w Internecie - Sylwester Wardęga z nami świętuje swoje urodziny i imieniny. Pojedziemy także do Słupska i sprawdzimy, jak Magda Gessler przyprawia bigos Robertowi Biedroniowi. A w naszym studiu piękne barmanki, gorące rytmy i sylwestrowe koktajle. Zapraszamy już od 8.00! Sylwestrowy program poprowadzą: Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.