porcelana

  porcelana

  Zimna porcelana (czyli masa porcelanowa lub sucha porcelana) to obok masy solnej i ciastoliny najpopularniejsza masa plastyczna, jaką można samodzielnie zrobić w domu. Łatwość wykonania, dostępność składników i duża plastyczność to sekrety jej popularności. Podpowiadamy, jak zrobić zimną porcelanę w domu i jakie cuda można z niej wyczarować.

  Kawa cappuccino podana w odpowiedni sposób pozwala poczuć się jak we włoskiej kawiarni bez wychodzenia z domu. Każdy rodzaj kawy to również inne naczynie, w którym powinno się go serwować. Zobacz, czy do cappuccino nadają się szklanki, jak w przypadku kawy latte, czy może lepiej wybrać filiżanki.

  Porcelana kostna (tzw. bone china) uznawana jest za jeden z najszlachetniejszych i najpiękniejszych rodzajów porcelany. Niegdyś spotykana jedynie u arystokratów, dziś zdobi stoły wszystkich eleganckich domów oraz restauracji. Czym jest porcelana kostna i jak powstaje?

  Ręczne malowanie porcelany to doskonała forma upiększenia naczyń i nadania im oryginalności. Trwałe dekorowanie umożliwiają dwa rodzaje farb: do wypiekania i do nakładania na mokro. Sprawdź, jak wybrać dobre farby do malowania porcelany.

  Polska porcelana z Wałbrzycha jest znana na całym świecie. Na wykonanych z niej talerzach jada się m.in. w Białym Domu. Doceniają ją również rodziny królewskie. Do fabryki porcelany udał się Bartek Jędrzejak. Na miejscu podjął się wyzwania, by zrobić - uznany przez filmowców - fason, który był pokazany m.in w Lalce, Stawce większej niż życie oraz Nocach i dniach. Zobaczcie, jak mu poszło.

  Fascynuje ich świat bajek, iluzji, fantastyki. Postanowili ziścić swoją pasję i zabawili się w demiurga - stworzyli porcelanową lalkę. Tak powstał niezwykły projekt, dzięki któremu do naszego studia przyszła prawdziwa porcelanowa lalka wraz ze swoimi stwórcami. Widać fascynację Timem Burtonem, anime i mangą oraz japońskimi lolitami. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Marcin Paczesny, Diana Błażków, Aneta Stanclik.