plamy

  plamy

  Szminkę z ubrań i innych tkanin, na przykład obrusów, należy usuwać etapami. Jeśli próbujemy usunąć świeże ślady, warto najpierw zminimalizować wsiąkanie kosmetyku w włókna materiału. Dopiero potem możemy pozbyć się plamy ze szminki tradycyjnym sposobem.

  Unoszący się w powietrzu zapach korzennych przypraw i pięknie udekorowany świąteczny stół. Rozpoczyna się rodzinne biesiadowanie przy wieczerzy, a tu wpadka: rozlany na biały obrus lub kreację czerwony barszcz, wino, olej ze śledzika czy kleks z majonezu. Plamę zwykle chcemy szybko zmyć, by nie została z nami na dłużej. Czym możemy się ratować i jakie domowe środki będą pomocne w interwencji? Pokazywała to w naszym programie Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników.

  Jak skutecznie pozbyć się plam z białych ubrań za pomocą produktów, które można znaleźć w każdej kuchni? Ula "Pedantula" Chincz zdradziła w Dzień Dobry TVN jak pozbyć się plam z: truskawek, czereśni, wiśni i malin. Zobacz jak wykorzystać wrzątek, sok z cytryny, mydełko odplamiające i mleko. A jaki jest sekret idealnie białych skarpetek na urlopie pod namiotem?

  Gość Dzień Dobry TVN ekspertka do spraw prac domowych Ewa Szaniawska powiedziała, jak prać, aby białe rzeczy pozostały białe. Jak usunąć żółte plamy po dezodorancie? Czy ciepła woda utrwala brud?

  Ula Chincz nie dała dziś plamom żadnych szans! "Przy jakichkolwiek plamach najważniejsze jest to, żebyśmy działali natychmiast. Jeżeli damy plamie wyschnąć, to przepadło". Zobaczcie, jak skutecznie usunąć plamy po długopisie, z pomidorów lub buraków i plamy z podkładu kosmetycznego. Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na odplamianie? Napiszcie!