perfekcjonizm

  perfekcjonizm

  W byciu dokładnym i skrupulatnym nie ma nic złego. Czasem jednak zdarza się, że taka postawa może przysporzyć nam wielu problemów. Do czego może doprowadzić nadmierny perfekcjonizm? Jak nauczyć się odpuszczać? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Godlewską, coachem i trenerką osobowości.

  Wielu z nas żyje w ciągłym stresie. Dąży do perfekcji. Ulega gonitwie za doskonałością, która nie zna granic. To obciąża psychikę. Dlatego w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholożką dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską o odpuszczaniu. Jak posiąść tę umiejętność? Kiedy warto powiedzieć sobie "stop"?

  Osobowość anankastyczna jest jednym z zaburzeń, które zaliczane są do schorzeń psychiatrycznych. Podstawową jej cechą jest nadmierny perfekcjonizm przejawiający się w wielu dziedzinach życia. Tej cesze towarzyszy ciągły niepokój i napięcie emocjonalne.

  Dziś mam 30 lat, a chory perfekcjonizm niszczy mi życie.

  "Zawsze jest odrobina rozczarowania".

  Tężyczka utajona to tajemnicza choroba, na którą cierpią głównie kobiety między 20. a 50. rokiem życia. Mimo dobrych wyników badań organizm odmawia posłuszeństwa, a one nazywane są hipochondryczkami. Czym dokładnie jest ta przypadłość, jak ją rozpoznać i leczyć? Na te pytania odpowiadały nam Katarzyna Toruńska, neurolog oraz Aleksandra Jaroń, która zmaga się z tężyczką utajoną.

  Marta Żmuda Trzebiatowska opublikowała w mediach społecznościowych szczery post. Aktorka przyznała, że w czasach szkolnych nie miała idealnej figury, co było powodem przykrych komentarzy ze strony rówieśników. Dziś dorosła gwiazda apeluje, aby chronić młodych ludzi przed agresją słowną, która doprowadzić może do wielkiego nieszczęścia. "Nie róbmy tego nastolatkom" - czytamy.

  Zespół badaczy pod kierunkiem dr Thomasa Currana z Uniwersytetu w Bath, po przeanalizowaniu odpowiedzi ponad 40 tysięcy studentów, uznał, że z biegiem lat coraz więcej młodzieży deklarowało perfekcjonizm. Objawiał się on tym, że przejmowali się osądami otoczenia, mieli wobec siebie i innych wysokie oczekiwania. A to już prosta droga do problemów ze zdrowiem psychicznym? Co dokładnie grozi perfekcjonistom? O szczegółach badań i wnioskach dr Thomas opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

  Wiele kobiet, aby sprostować oczekiwaniom, stara się być perfekcyjnymi paniami domu. Czy należy ulegać presji otoczenia? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: dziennikarkę Agatę Passent i blogerkę Magdalenę Kostyszyn.

  Joanna Brodzik jest bohaterką nowego serialu TVN "Nie rób scen". Zanim to wyszło na jaw, wiele mediów donosiło, że aktorka ma zbyt duże wymagania finansowe, których producenci nie są w stanie sprostać i dlatego na pewno nie dostanie tej roli. Czy doszły do niej te informacje? Jak to jest, kiedy ma się dwóch synów, a gra się w serialu mamę dziewczynki? Czy warto pchać dzieci do showbiznesu? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.