osoba niepełnosprawna

  Sławomir Zgubiński jako dziecko miał wypadek, w którym stracił obie ręce. Mimo niepełnosprawności jest zapalonym rowerzystą. Jak narodziła się jego pasja do jazdy na rowerze?

  Wojtek Sawicki i Agata Tomaszewska to para, która w mediach społecznościowych występuje pod nazwą Life On Wheelz. Z ich działalności dowiemy się, jak wygląda codzienne życie osób z niepełnosprawnościami. Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski spotkał się z parą, by porozmawiać o seksie i mitach, jakie krążą wokół tego tematu.

  Katarzyna Błoch w 2018 roku wzięła udział w 11. edycji programu "Mam Talent", w którym dotarła aż do finału. Wraz z pełnosprawnym partnerem tańczyła na wózku i zrobiła ogromne wrażenie na widzach. Ze względu na pandemię, by zapewnić sobie środki do życia, musiała się przebranżowić. Czy na dobre porzuciła swoją taneczną pasję? O tym opowiedziała w rozmowie z redaktorką mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabiną Ziębą.

  Przed nami kolejny odcinek programu "To tylko kilka dni". Tym razem poznamy wspaniałą i dzielną bohaterkę - Beatę Świniarską, której na co dzień pomaga siostra - Małgorzata Sołtys. Natomiast na chwilę jej miejsce zajął trener Daniel Qczaj. Czy poradził sobie z tym zadaniem?

  Ekipa Kamerzysty, znanego wśród dzieci i młodzieży youtubera, poniżała niepełnosprawnego intelektualnie chłopaka. Internetowi "twórcy" obiecali 18-latkowi duże pieniądze m.in. za skakanie z balkonu do śmietnika czy wejście do szamba. Łukasz W. oraz dwóch członków jego grupy usłyszało już prokuratorskie zarzuty. Sprawa zainteresowali się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Adam Wdówka jest najmłodszym uczestnikiem programu "Down the Road". Chłopak w programie Kuby Wojewódzkiego wyznał, że bardzo chciałby zagrać z zespołem Afromental. Na odpowiedź grupy nie trzeba było długo czekać. Muzycy zaprosili Adama do siebie do studia. Jak wyglądało to niezwykłe spotkanie? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Pani Liliana i jej chory syn Jakub boją się, że stracą dach nad głową. Wspólnota mieszkaniowa jednego z osiedli w Piasecznie chce zlicytować ich mieszkanie. Sąsiedzi skarżą się, że z ich mieszkania wydobywa się nieprzyjemny zapach.

  Z wiekiem coraz bardziej panujemy nad swoimi emocjami. Kontrolujemy się. Osoby niepełnosprawne są zawsze szczere, dojrzewając, nie tracą swojej spontaniczności. Czy są w stanie przeżyć prawdziwą miłość? Jak wyrażają swoje emocje? Czy są wylewni czy raczej zamknięci w sobie? Czego pragną osoby niepełnosprawne? Z Anną Maruszeczką porozmawiali goście Dzień Dobry TVN: Romek Zańko – podróżnik, prezes Fundacji Pod Sukniami i Tadeusz Woźniak – muzyk, ojciec 19-letniego chłopca z Zespołem Downa.