ofiara przemocy domowej

    ofiara przemocy domowej

    Pani Marta została skatowana przez męża i jego kolegę. Mężczyźni przewrócili ją na podłogę, bili i kopali po całym ciele. Na szczęście policyjna interwencja zapobiegła najgorszemu. Panią Martę i jej brata Łukasza zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli o tym dramatycznym wydarzeniu. Jak wyglądały wcześniejsze relacje kobiety z mężem? Jakie rany odniosła wskutek pobicia? Jak zachowuje się rodzina męża względem Pani Marty? Zobaczcie, o co Pani Marta zaapelowała do innych kobiet.

    Według statystyk w 2015 roku - ok. 11 tys. mężczyzn było ofiarami przemocy domowej. Prawdopodobnie dane te nie odzwierciedlają prawdziwej sytuacji, ponieważ wielu panów nie przyznaje się do tego, że są bici, czy wyśmiewani przez partnerki. Gości Dzień Dobry TVN psychoterapeutę i szefa Fundacji Masculinum Jacka Masłowskiego oraz socjologa Tomasza Sobierajskiego zapytaliśmy o formy przemocy wobec mężczyzn i powody większego przyzwolenia na agresywne zachowanie kobiet niż mężczyzn. Marcin Prokop zdradził, co zamiast ręki podniosła na niego Dorota Wellman.

    Temat zgwałconych mężczyzn wywołuje u niektórych uśmiech na twarzy, no bo "jak można zgwałcić faceta?". Otóż można i na szczęście coraz częściej głośno się o tym mówi. O formach przemocy seksualnej wobec mężczyzn rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: kierowniczką Ogólnopolskiego Pogotowia "Niebieska Linia" Renatą Durdą i seksuologiem Robertem Kowalczykiem. Czy w Polsce są ośrodki, do których mężczyźni mogą zgłaszać się po pomoc?