odstresowanie

    odstresowanie

    Stresu nie da się wyeliminować z naszego życia. Doskonale wiedzą o tym lekarze, u których - wraz z wybuchem pandemii - zaczęto obserwować objawy typowe dla zespołu stresu pourazowego. Aby pomóc swoim lekarzom, dyrekcja jednego ze szpitali zdecydowała się skorzystać z pomocy Denvera.

    Codziennie bywamy narażeni na nerwy związane z pracą czy nieprzyjemnymi zdarzeniami, które nas spotykają. Każdy ma swoje pomysły na rozładowanie negatywnych emocji – od uprawiania sportu po czytanie książek. Równie skuteczne może być również uprawianie ogródka. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści mogą z tego płynąć.

    Radość można czerpać z prostych rzeczy. Więc, jeżeli wpadliście w rutynę życia codziennego, a chcecie oczyścić swój umysł, rozwiązaniem mogą być warsztaty z robienia żelków. Zajęcia manualne uwalniają podobno kreatywność i pozwalają choć na chwilę wrócić do beztroskich czasów dzieciństwa. Co Wy na to? :)

    Stres wpływa destrukcyjnie na zdrowie psychiczne, ale i fizyczne, między innymi osłabia serce i obniża odporność. W kolejnej odsłonie cyklu "Reakcja łańcuchowa" Aneta Łańcuchowska podpowiedziała, co jeść, by pokonać stres. Dietetyczka w kuchni Dzień Dobry TVN przygotowała takie potrawy jak: pektynowy koktajl z marchewką, placuszki buraczane z kozim serem, listkami mięty i posiekanymi migdałami oraz sałatkę z grejpfrutem.