odessa

    odessa

    Odessa to jedno z największych ukraińskich miast. Przecinają się w niej ślady wielu wybitnych europejskich artystów, a samo miasto ma do zaoferowania turystom wiele ciekawych atrakcji. Sprawdź, gdzie warto się udać podczas wizyty w Odessie.

    Historia Aleksandra Orłowa pokazuje, że bycie dziennikarzem śledczym na Ukrainie jest zajęciem niebezpiecznym. Orłow spędził w areszcie w Odessie 5 lat. Został zwolniony kilka dni temu dzięki wstawiennictwu polskich parlamentarzystów, którzy za niego poręczyli. Szczególnie nad zwolnieniem z aresztu śledczego pracowali Marcin Święcicki, Małgorzata Gosiewska oraz grupa parlamentarna Polska-Ukraina pod przewodnictwem Michała Dworczyka. Sprawę obserwowała także Fundacja Otwarty Dialog. Jakie postawiono mu zarzuty? Dlaczego mafia wzięła go na celownik? Jakie warunki panują w ukraińskim areszcie? Z Orłowem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

    Prof. Jacek Moll – kardiochirurg dziecięcy, postanowił pomóc bardzo chorej dziewczynce, którą w Odessie nazywają Księżniczką. W studiu Dzień Dobry profesor był naszym gościem. Kiedy operował, modliło się za niego i chorą dziewczynkę pół Ukrainy. Jak wykonuje się wielkie operację na małych sercach?

    Jest studentem w Odessie. Ma 23 lata. Aktywnie zajmuje się sportem. Od dzieciństwa jest fanem Jean'a-Claude'a Van Damme'a. Zrobiło się o nim głośno, kiedy powtórzył epicki szpagat aktora. Nasz reporter Żenia Klimakin rozmawiał z Żenią Kalininem.