narciarze

  narciarze

  Oprócz malowniczych wierzchołków atrakcją Sudetów są dawne kopalnie i Jaskinia Niedźwiedzia. Co można w nich zobaczyć? Podziemne trasy to nie wszystko. Masyw Śnieżnika i Góry Bialskie to mekka dla narciarzy biegowych. A jakie atrakcje znajdą w Sudetach narciarze zjazdowi? Zobaczcie!

  Zimą wiele osób jeździ w góry, aby szusować na nartach lub snowboardzie. Przy uprawianiu tych sportów łatwo o kontuzję, warto więc się ubezpieczyć. Jakie ubezpieczenie wybrać? Ile ono kosztuje? Przed czym nas chroni? O tym w Dzień Dobry TVN mówił ekspert ds. ubezpieczeń Marcin Tarczyński.

  Pojawiła się alternatywa dla narciarstwa alpejskiego osób poruszających się na wózkach. Jest to monoski. Czy jazda na monoski jest trudne? Jak pełnosprawni narciarze reagują na osoby, które zjeżdżają na jednej narcie? Anna Maruszeczko gościła w "Zielonych drzwiach" kierownika sekcji narciarskiej poznańskiego Startu Piotra Urbańskiego i paraolimpijczyka zimowego w narciarstwie alpejskim Rafała Szumca.

  Takich zajęć z wychowania fizycznego nie znajdziecie w Poznaniu, Gdańsku, czy w Warszawie. W Zakopanem reporter Dzień Dobry TVN towarzyszył z kamerą dzieciom, które wf mają na skoczni narciarskiej. Jakie warunki muszą spełniać dzieci, aby uczestniczyć w tych zajęciach? Co czują mali skoczkowie, kiedy odbijają się od belki? A co ich rodzice? Być może niektórzy z nich będą tak wybitni, jak Adam Małysz i Kamil Stoch?

  Filip Chajzer we włoskich Alpach nie tylko uczył się jeździć na nartach, ale jako smakosz sprawdzał także, co można zjeść po długiej jeździe na stoku. Co to jest bombardino? Kanapka z szynką za 6 euro, czy włoska pasta jak u mamy? Co jedzą prawdziwi narciarze? Czy to prawda, że Polacy przyjeżdżają w Alpy z własnym jedzeniem?