Michał Ogórek

  Michał Ogórek

  Miłośnicy twórczości prof. Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka z pewnością ucieszą się na wieść o tym, że w polskich księgarniach niebawem ukaże się kolejne dzieło autorstwa znanego duetu. Tematem przewodnim rozważań znanej i lubianej pary stał się tym razem humor i związane z nim frazeologizmy. Jak eksperci oceniają polski dowcip?

  Michał Ogórek przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN wyjątkowy przegląd prasy. Otóż pokazał gazety wydawane w latach 30. ubiegłego wieku. O czym w nich pisano? Czy na ich łamach pojawiały się głównie pozytywne wiadomości? Co reklamowano w prasie? Pojawiały się już wtedy dodatki dla kobiet? Czy ówcześni dziennikarze zajmowali się życiem uczuciowym Józefa Piłsudskiego?

  Wielu mężczyzn, zajmując miejsce w komunikacji miejskiej, tak szeroko rozkłada nogi, że brakuje siedzeń dla innych pasażerów. Dlatego madryckie metro zakazało panom siedzenia w rozkroku. Co o tym pomyśle sądzą goście Dzień Dobry TVN: dziennikarz i satyryk Michał Ogórek, aktorka i stand-uperka Aldona Jankowska oraz dziennikarz radiowy Krzysztof Jankowski "Jankes". Co ich śmieszy, a co złości u współpasażerów? Kto z nich okazał się mistrzem w rozkładaniu nóg? :)

  Michał Ogórek stwierdził, że prowadzący Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop wyglądają jak minaret. Dlaczego? A jak Dorotę i Marcina nazywa Dyrektor? :)

  Co na podstawie imienia można wnioskować o charakterze osoby, która nosi dane imię? Co można powiedzieć o kobietach noszących imię Beata, Krystyna lub Michalina? A co o mężczyznach noszących imię Michał lub Jarosław? Który Jarosław jest przystojny, a który mądry? Jakie jest ulubione prof. Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka? A którego imienia nie lubią? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli autorzy książki "Na drugie Stanisław. Nowa księga imion" - prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek. Polecamy Wam tę książkę, byście zrozumieli sens własnego imienia.

  Z jednej strony wrósł w miejską, warszawską przestrzeń, z drugiej wciąż wzbudza niemałe kontrowersje. Niedawno Pałac Kultury i Nauki obchodził swoje sześćdziesiąte urodziny. O stosunku do tego miejsca rozmawialiśmy z publicystą Michałem Ogórkiem, który jest równolatkiem PKiN oraz fotografem Jackiem Fotą, którego pałac zainspirował do stworzenia niezwykłych zdjęć. Panów gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje.

  Pewien zagraniczny portal internetowy przeprowadził ankietę, w której ustalił 60 rzeczy, które najbardziej denerwują mężczyzn u kobiet. Między innymi to: palenie papierosów, zbyt mocny makijaż, nadużywanie solarium, plotkarstwo, wąsy, eksponowanie nadwagi, tłuste włosy, przechwalanie się, świecąca się twarz, bardzo długie włosy, długie tipsy, namalowane kreski zamiast brwi. Co jeszcze odstrasza mężczyzn od kobiet? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Joanna Heidtman, Dariusz Kordek oraz Michał Ogórek.

  W szkole uczymy się o podziale pantofelka, ale ta wiedza nie jest nam przydatna w życiu dorosłym. Michał Ogórek podjął się krytyki polskiego systemu oświaty i napisał swego rodzaju podręcznik: „Polska ogórkowa". O czym rozmawiał przez telefon z Joanną Kluzik-Rostkowską? O Polsce, młodzieży, sztukach plastycznych, czytelnictwie w Polsce, o anegdocie z udziałem Lecha Wałęsy, dziennikarz i pisarz opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.