Manhattan

  Manhattan

  Manhattan (USA) to najbogatsza dzielnica Nowego Jorku, która słynie m.in. z central wielu światowej rangi korporacji, a także największych giełd papierów wartościowych na świecie. Jednocześnie Manhattan jest jedną z najbardziej zróżnicowanych dzielnic Nowego Jorku. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o Manhattanie i co warto tam zobaczyć.

  Harlem - miasto w mieście, prawdziwy raj i ziemia obiecana nowojorskich Afroamerykanów. Ale nie od zawsze ta część Manhattanu była enklawą czarnoskórej społeczności. Na przełomie XIX i XX wieku tamtejsze charakterystyczne wiktoriańskie kamienice zamieszkiwali głównie biali. Kiedy mogli się sprowadzić do nich Afroamerykanie? Jakie atrakcje można zobaczyć w tej części Manhattanu? Zapraszamy na spacer po Harlemie.

  Harlem to jedna z najbardziej barwnych dzielnic Nowego Jorku i największa duma afroamerykańskiej społeczności. Od wielu lat jest ulubionym miejscem amerykańskich twórców. Postanowiliśmy ruszyć śladem artystów, dla których Harlem jest inspiracją i motorem do działania. Wśród nich był muzyk jazzowy Bill Saxton, szef kuchni Marcus Samuelsson i malarz uliczny Franco The Great.

  "Polska" dzielnica Nowego Jorku - Greenpoint, ze względu na swoje położenie przy Manhattanie, z roku na rok staje się coraz droższa. Właśnie tutaj swoje restauracje ma ambasador polskiej kuchni w Stanach Zjednoczonych - Krzysztof Drzewiecki. Cieszą się one dużym powodzeniem nie tylko wśród Polaków, ale także Amerykanów. Wydawałoby się, że życie Krzysztofa to pasmo samych sukcesów. Niestety tak nie jest. Oto jego historia.

  W Polsce obowiązkowy nie tylko na kaca. Idealny do ziemniaczków i jajka sadzonego. Czy Amerykanie znają kefir? Przeprowadziliśmy sondę na ulicach Manhattanu. Zobaczcie, co Amerykanie definiują jako kefir oraz jak wymawiają to słowo?

  Nowy Jork to miasto ekstremów. Śniadanie u Tiffany’ego, słynne nowojorskie bajgle, najsłynniejsze metro, ale tez gigantyczna bezdomności i pogoda dla bogaczy. Jakie naprawdę jest Big Apple? Czego nie można przegapić będąc w Nowym Jorku? Z której strony ugryźć to jabłko? O tym w studiu Dzień Dobry TVN Magda Muszyńska autorka bloga Little Town Shoes.