Łódzka Szkoła FIlmowa

    Łódzka Szkoła FIlmowa

    Doświadczenia związane z zastraszaniem, prześladowaniem, agresją lub innymi nieprawidłowościami na terenie Szkoły Filmowej w Łodzi - opisy tych sytuacji można wysłać mailem. Uczelnia uruchomiła w tym celu specjalną skrzynkę zaufania. To efekt oskarżeń o nadużycia i przemoc stosowaną przez wykładowców wobec studentów, które upubliczniła absolwentka szkoły Anna Paliga.

    Rok 2020 ze względu na pandemię koronawirusa zapisze się wielkimi literami na całym świecie, także w naszym kraju. Historie z życia Polaków w tym niezwykłym czasie pokaże dokument, nad którym pracują studenci łódzkiej szkoły filmowej. Mają już 250 bohaterów i ponad 150 godzin materiału. O szczegółach tego niezwykłego projektu opowiadali w naszym programie.

    Miała zaledwie 10 lat gdy zauroczyła polską publiczność rolą Nel w ekranizacji "W pustyni i w puszczy" z 2001 roku. Po afrykańskiej przygodzie rodzice postanowili jednak, że Karolina Sawka nie będzie kontynuowała swojej dziecięcej kariery. Dziś jest na 4. roku studiów w Łódzkiej Szkole Filmowej i planuje powrót na ekran. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy córkę Henryka Sawki czy ma żal do rodziców za podjętą przed laty decyzję.