kwiatki

    kwiatki

    Wyjątkowo rzadko spotykana roślina Nepenthes bokorensis, która wyglądem nieco przypomina ludzkiego członka, występuje na terenie Kambodży. Ostatnio zrobiło się o niej głośno ze względu na zachowanie turystów, którzy dla zabawy, a przede wszystkim dla zdjęć niszczą tę rzadką roślinę. Czym to grozi?

    Sansewieria to roślina idealna dla zapracowanych. Jest mało wymagająca i bardzo wytrzymała. Podstawowe gatunki, takie jak sansewieria gwinejska lub cylindryczna, wyróżniają się ciekawą barwą liści. Poszczególne odmiany sansewierii różnią się między sobą nie tylko pokrojem czy kolorem, ale i osiąganą wysokością.

    Bratki na balkonie, bratki w ogrodzie czy bratki w domu – bez względu na to, gdzie rosną, kwiaty te wyglądają pięknie i stanowią doskonałą ozdobę. Występują w wielu odmianach i kolorach, co sprawia, że cieszą się niezwykłą popularnością. W dodatku mają niewielkie wymagania, dzięki czemu są odpowiednie nawet dla początkujących ogrodników. Jak uprawiać bratki, by móc jak najdłużej cieszyć się ich wspaniałym wyglądem?