koniec związku

    koniec związku

    Rozstania prawie zawsze są bolesne, zwłaszcza jeżeli związek trwał kilka lat. Niestety niektóre związki są toksyczne, nie mają przed sobą przyszłości albo przynoszą partnerom więcej stresu niż radości. W takiej sytuacji należy zakończyć relację, jednak trzeba to zrobić na spokojnie i po poważnej analizie.

    Rozstanie to bardzo trudny moment. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba zakończyć związek lub małżeństwo. Początkowe chwile zauroczenia różnią się od późniejszych etapów związku, gdy nie patrzymy już na partnera wzrokiem tak samo zakochanym wzrokiem jak wcześniej.

    Statystyki zaskakują. Aż 73 proc. mężczyzn rzuca partnerki za pomocą wiadomości tekstowej, rozmowy telefonicznej albo za pośrednictwem portali społecznościowych. Dlaczego unikają szczerej rozmowy prosto w oczy? Wyjaśniła w Dzień Dobry TVN psycholog i psychoterapeuta par, Marzena Mawricz.

    Kiedyś, jak się coś zepsuło, to się to naprawiało, a dzisiaj to się wyrzuca. Można to odnieść także do związków. Ponoć, według statystyk, połowa małżeństw zawartych w Warszawie wkrótce się rozpadnie. O najczęstszych przyczynach rozwodów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z mec. Elizą Kuną, terapeutką par Tatianą Ostaszewską-Mosak oraz z Jarosławem Jakimowiczem, aktorem z doświadczeniem życiowym. Dlaczego Jarosław Jakimowicz i Joanna Sarapata rozwiedli się?