kardiochirurg

  kardiochirurg

  Zespół popowo-rockowy HLA 4TRANSPLANT promuje ideę transplantologii poprzez muzykę i sztukę. Jego liderem i założycielem jest kardiochirurg dr Zygmunt Kaliciński. W zespole gra na perkusji. Lekarza oraz jego brata transplantologa prof. Piotra Kalicińskiego zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN. Skąd pomysł na połączenie muzyki z transplantologią? Jaka jest obecnie sytuacja transplantologii w Polsce? Poprawiła się? Co należy zrobić, żeby po naszej śmierci organy były pobrane do przeszczepu?

  Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu im. prof. Zbigniewa Religi obchodzi już 25 lat. Z jakich osiągnięć fundacja jest dumna? Z kim współpracuje? Jak na przestrzeni lat zmieniały się warunki pracy kardiochirurgów? Na jubileuszową galę wysłaliśmy dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego.

  Profesor Janusz Skalski to świetny kardiochirurg dziecięcy. Wiedzą to najlepiej jego mali pacjenci i ich rodzice. W Dzień Dobry TVN powiedział o powodach wyboru kardiochirurgii, strachu przed każdą operacją i rodzicach, którzy nie chcieli, aby ratował ich dziecko.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na warszawskiej premierze filmu "Bogowie". Dziennikarka rozmawiała z Tomaszem Kotem, odtwórcą roli prof. Religii, Kingą Preis, Szymonem Piotrem Warszawskim, Piotrem Głowackim i reżyserem filmu Łukaszem Palkowskim. Jak wspominają prace na planie?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z Zabrzu, przed prapremierą filmu "Bogowie", który opowiada o początkach kariery prof. Religi, z Jolantą Wszołek - prezesem Banku Tkanek przy fundacji stworzonej przez profesora Zbigniewa Religę. Jak wspomina wybitnego kardiochirurga i współpracę z nim?

  Tomasz Kot w filmie "Bogowie" zagrał znanego kardiochirurga prof. Zbigniewa Religę. W jaki sposób aktor przygotowywał się do roli? Jak zareagowali na jego grę najbliżsi lekarza? Jaki był prof. Religa?

  Prof. Jacek Moll – kardiochirurg dziecięcy, postanowił pomóc bardzo chorej dziewczynce, którą w Odessie nazywają Księżniczką. W studiu Dzień Dobry profesor był naszym gościem. Kiedy operował, modliło się za niego i chorą dziewczynkę pół Ukrainy. Jak wykonuje się wielkie operację na małych sercach?

  Znakomity kardiochirurg doktor Paweł Rudziński przez całe życie pomagał innym. Teraz sam, po wypadku, potrzebuje pomocy. Od nowa uczy się mówić i chodzić, i walczy o powrót do normalności. Poznajcie jego historię w kolejnym odcinku cyklu "To cud, że żyję".