Jarocin

    Jarocin

    Hey ostatni koncert zagrał 3 i pół roku temu. Fani powoli się niecierpliwili, jednak w tym roku miłośnicy twórczości grupy będą mogli usłyszeć kultowe kawałki na żywo, choć liczba tych spotkań jest mocno ograniczona - konkretnie do jednego. Gdzie i kiedy muzycy zagrają jedyny w tym roku koncert?

    W 1985 roku Piotr Łazarkiewicz pojechał do Jarocina, aby stworzyć dokument zatytułowany Fala. W filmie młodzi ludzie mówili o tym, jak wyobrażają sobie przyszłość. Po ponad trzydziestu latach muzyk Michał Wiraszko i Grzegorz Lipiec postanowili odnaleźć bohaterów dokumentu, aby skonfrontować ich ówczesne wyobrażenia z rzeczywistością. Wszystko to zostanie pokazane w tworzonym właśnie dokumencie Powracająca fala. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Michała oraz operatora Powracającej fali Artura Jędrzejaka. Powiedzieli nam do kogo udało im się dotrzeć i na jakim etapie jest produkcja filmu. Obok nich zasiadł muzyk Olaf Deriglasoff, który wystąpił w dokumencie Łazarkiewicza. Zapytaliśmy go, jak odbiera siebie sprzed trzydziestu lat.

    Byli na topie w latach osiemdziesiątych. Okazuje się, że wcale nie zniknęli ze sceny muzycznej. Dalej nagrywają i koncertują. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonali utwór, który różni się nieco od ich repertuaru z lat 80., "Na moim lustrze". Jak Wam sie podoba Sztywny Pal Azji w takim repertuarze?