hejter

  hejter

  Ola Żebrowska po raz kolejny zdobyła uwagę internautów. Gwiazda wykazała się ogromnym dystansem do siebie, publikując wideo, na którym widzimy, jak zakłada na siebie bieliznę. Znaleźli się tacy, którzy uważali intymną scenę za niestosowną. Żona Michała Żebrowskiego odpowiedziała na hejterskie komentarze.

  Izabela Janachowska i jej mąż, Krzysztof Jabłoński, rzadko odnoszą się do hejterskich komentarzy, które pojawiają się na ich temat w sieci. Nic dziwnego. Nienawistne wpisy potrafią naprawdę bardzo zaboleć. Teraz jednak zrobili wyjątek i zmierzyli się z tym, co na ich temat piszą anonimowi internauci.

  Ola Petrus to znana i lubiana stand-uperka. Jakiś czas temu zalały ją nienawistne komentarze, przez które postanowiła pożegnać się z mediami społecznościowymi. O tym czego one dotyczyły i dlaczego zdecydowała się powrócić po krótkiej przerwie na swój fanpage komiczka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Hejt to zachowanie pełne nienawiści, niechęci i pogardy, które może być skierowane w kierunku konkretnej osoby lub grupy społecznej. Warto wiedzieć, jakie są przyczyny tego zjawiska i jak skutecznie poradzić sobie z taką postawą.

  Do 25 września w Krakowie i na player.pl trwa Festiwal Mastercard OFF CAMERA. Jednym z tytułów uczestniczących w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych jest "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy. Podczas rozmowy z naszym reporterem Marcinem Sawickim reżyser opowiedział, nad czym teraz pracuje oraz o serialu, który powstaje na podstawie nominowanego do Oscara "Bożego Ciała".

  Prawnik i vloger Krzysztof Woźniak postanowił walczyć z hejtem i hejterem w sądzie. Swoją historię opowiedział w Dzień Dobry TVN. Czy hejt w sieci może komuś zniszczyć życie? I czy jest tylko domeną młodych ludzi? Co, zdaniem naszego gościa, hejterzy mają wspólnego z terrorystami?

  Czternastoletni Dominik Szymański powiesił się we własnym domu. Przypuszcza się, że chłopiec zdecydował się na ten dramatyczny krok, ponieważ od wielu lat był nękany przez rówieśników. Fala internetowego hejtu trwała także po śmierci Dominika. W serwisach społecznościowych pojawiały się obraźliwe wpisy na jego temat. O wirtualnej nienawiści wśród młodych ludzi rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z etnografem Robertem Zydlem i Bartkiem Krasuskim, który niejednokrotnie doświadczył cyberprzemocy.

  Zapewne niejednokrotnie spotkaliście się z wpisami ludzi, którzy - tracąc kontrolę na emocjami - swoje chore myśli przelewają na strony www. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer zapytał przechodniów, co myślą na temat hejterów i ich wpisów. Jak, ich zdaniem, może wyglądać hejter? Dał im też do przeczytania kilka nienawistnych komentarzy dotyczących znanych osób. Było przy tym trochę dukania, ponieważ nie każdemu wszystkie słowa przeszły przez gardło.

  O szczerej, ludzkiej, codziennej nienawiści rozmawialiśmy z Katarzyną Herman, Janem Peszkiem i Szczepanem Twardochem. Jak walczyć z "hejtem", homofobią czy rasizmem?