Grzegorz Głuszak

    Grzegorz Głuszak

    Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za zgwałcenie i zabójstwo 15-latki. Po 18 latach odsiadki w więzieniu został uniewinniony, a teraz zamierza walczyć o 18 mln zł odszkodowania. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak wygląda jego codzienność po wyjściu z więzienia, kto go wspiera, czy umie cieszyć się życiem i czy korzysta z pomocy psychologa. Tomasz - oprócz odszkodowania - domaga się również przeprosin. Od kogo? Naszym gościem był również dziennikarz "Uwagi" i "Superwizjera" Grzegorz Głuszak, który długo przed uniewinnieniem Tomka, jako jeden z niewielu - wierzył w jego niewinność i wspierał rodzinę uwięzionego. Przez jaki czas Grzegorz musiał zdobywać zaufanie Tomka?

    Przez 18 lat Tomasz Komenda siedział w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnił. Od trzech tygodni może cieszyć się wolnością. Jak przyzwyczaja się do nowego życia? Co jest dla niego najtrudniejsze? Odezwali się do niego dawni przyjaciele? Myśli czasami, jak wyglądałoby jego życie, gdyby nie trafił za kratki? Jak chce nadrobić stracone lata? Ma już dziewczynę? Wracają do niego koszmary więzienne? Z Tomaszem rozmawiał dziennikarz TVN Grzegorz Głuszak.

    Wczoraj, po 18 latach w więzieniu, na wolność wyszedł Tomasz Komenda. Został skazany za brutalny gwałt i zabójstwo nastoletniej Małgosi. Teraz prokuratura doszła do wniosku, że Tomasz Komenda został skazany za zbrodnię, której nie popełnił. O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy reportera programu "Uwaga" Grzegorza Głuszaka, który tą sprawą zajmował się przez wiele lat i, który najbliższe dni spędzi z Tomaszem Komendą i jego rodziną. O zawiłościach sprawy rozmawialiśmy też z kryminologiem dr. Pawłem Moczydłowski. Kto jest odpowiedzialny za to, że Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat? Czy będzie się domagać odszkodowania?