farba

  farba

  Farby do skór zarówno tych naturalnych, jak i sztucznych są niezbędne do przeprowadzenia skutecznej renowacji. Dzięki nim można naprawić wszelkie ubytki, które powstają podczas codziennego użytkowania. Dowiedz się, jak wybrać farbę do skóry.

  Szkło znane jest ludzkości już od czasów starożytnych. Z czasem zaczęto podejmować pierwsze próby jego wytwarzania i zdobienia. Jednak dopiero w średniowieczu zaczęła się rozwijać sztuka, jaką jest malowanie na szkle. Dekoracyjne malowanie szkła było wykorzystywane głównie do tworzenia obrazów o tematyce sakralnej, które były umieszczane w kościołach i klasztorach.

  Wśród farb do malowania ścian można odnaleźć różne odmiany. Na rynku dostępne są farby akrylowe, winylowe, lateksowe czy też akrylowo-lateksowe. Farby lateksowe i akrylowe to produkty wodorozcieńczalne. Różnica między tymi rodzajami farb kryje się w ilości żywicy syntetycznej. W farbach lateksowych dodaje się więcej żywicy, dzięki czemu tego typu farby cechują się wyższą odpornością na szorowanie. Malowanie farbą lateksową różni się więc od malowania farbami innego rodzaju.

  Pamiętacie piosenkę "Chcę tu zostać" grupy Farba? W 2003 roku był to jeden z największych hitów. Dziś wokalistka i perkusista zespołu powracają w nowym singlu i opowiadają swoją burzliwą historię małżeństwa. Joannę Kozak i Jacka Woźniaka łączy nie tylko praca na scenie, ale także życie prywatne. Nam opowiedzieli o nowej twórczości, związku i sentymencie do wielkiego hitu.

  Farby stosowane są najczęściej do wykańczania różnego rodzaju materiałów. Wykorzystuje się je zarówno do malowania wnętrz domów, elewacji, jak i elementów wykonanych z drewna czy metalu. Dlatego w sklepach można znaleźć różnorodne rodzaje farb. Szeroki wybór pozwala dobrać farby w taki sposób, aby idealnie spełniały swoje zadania – chroniły malowaną powierzchnię, ale także zapewniały efektowne wykończenie.

  Lampki stolikowe mogą dodać przytulności ciemnym kątom mieszkania i posłużyć za ozdobę, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nie trzeba wcale kupować nowej, żeby wyglądała efektownie i stylowo. Jak samodzielnie odnowić lampę z odzysku? Krok po kroku pokazała to w naszym programie architektka wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska.

  Ręczne malowanie porcelany to doskonała forma upiększenia naczyń i nadania im oryginalności. Trwałe dekorowanie umożliwiają dwa rodzaje farb: do wypiekania i do nakładania na mokro. Sprawdź, jak wybrać dobre farby do malowania porcelany.

  W dzisiejszych czasach nie można ot tak kupić farby niebieskiej, czerwonej, czy białej. Da się za to kupić na przykład "białego delfina", "antyczny marmur", "rajską plażę", "potęgę zmierzchu" i "drzewo cynamonowe". Jak się połapać w nowych pomysłach "brand fashion paint color managerów"? Próbował to zrobić dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Udało mu się? Pomagał mu w tym tata Chajzer.

  "Dom marzeń" prawie gotowy. Przyszedł więc czas na urządzanie kuchni. W kolejnym odcinku uczestnicy programu dowiedzieli się co to kuchenny trójkąt pracy, gdzie w kuchni powinno padać światło i jakie sprzęty i stanowiska pracy nie powinny znajdować się bezpośrednio obok siebie. Czy wiedziałeś, że kuchnie, aby były funkcjonalne, nie muszą być w całości wyłożone kafelkami?

  Nawet 13 mln Europejczyków może cierpieć na elektrowrażliwość. Z pomocą przychodzi im farba chroniąca przed polem elektromagnetycznym i elektrosmogiem. Jak ona działa? Gdzie można ją kupić? O tym w Dzień Dobry TVN sam wynalazca dr inż. Stanisław Wosiński i architekt wnętrz Natalia Nguyen, która testowała farbę.

  Czy przejście podziemne musi być brudne, stare, obdrapane, nieprzyjemne? Gdańszczanie udowadniają, że wcale nie! Może być ładne i zadbane, a przez to nasz świat stanie się bardziej kolorowy. Reporter Dzień Dobry Wakacje Marcin Sawicki wziął pędzel w dłoń!