egzaminy

  egzaminy

  Przemysław Czarnek zapowiedział, że tegoroczne egzaminy odbędą się zgodnie z zaplanowanymi wcześniej terminami. - Od 4 do 20 maja - egzamin maturalny, od 25 do 27 maja - egzamin ósmoklasisty. Nie ma żadnych przesłanek i żadnego zagrożenia dla tych terminów egzaminów i dla stacjonarnej formuły egzaminów, takiej jaka została zaplanowana - poinformował. Jakie są plany na kolejne lata?

  Do upragnionych wakacji zostały jeszcze niespełna trzy miesiące. Zanim jednak uczniowie i studenci będą mogli pozwolić sobie na błogi odpoczynek, muszą stawić czoła egzaminom i licznym testom. Niestety coraz ładniejsza pogoda za oknem nie zachęca do nauki. Dodatkowo w czasach pandemii każdy ma już dość siedzenia w domu. Jak zatem znaleźć motywację, pokonać lenistwo i efektywnie się uczyć? Mamy na to kilka sposobów.

  Do 8 listopada w całej Polsce klasy IV-VIII i wszystkie w szkołach ponadpodstawowych będą się uczyły zdalnie. Zdaniem ministra edukacji, najbardziej poszkodowani z tego powodu są 8-klasiści, maturzyści i uczniowie szkół zawodowych, których czekają egzaminy. Dlatego resort planuje dostosować wymagania do sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa.

  To się nazywa siła Internetu! Dzięki opublikowanemu w sieci filmikowi malezyjska youtuberka otrzymała uniwersyteckie stypendium, udzieliła wywiadów w prasie oraz przyczyniła się do budowy wieży telekomunikacyjnej w pobliżu rodzinnej miejscowości. A wszystko dzięki temu, że spędziła noc na drzewie, żeby zdać egzamin online. Poznaj niezwykłą historię 18-letniej Veveonah.

  Agnieszka Jastrzębska postanowiła dowiedzieć się jak matury wspominają znani i lubiani. Kto się denerwował, kto miał szczęście, a kto zdawał maturę podczas remontu, przy akompaniamencie świdrów? Zobaczcie jak swój egzamin dojrzałości wspominają: Grażyna Torbicka, Małgorzata Rozenek-Majdan, Katarzyna Zielińska, Weronika Rosati, Sebastian Fabijański, Izabela Krzan i Michał Koterski.