dom opieki

  dom opieki

  Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie to miejsce gdzie mieszkają emerytowani aktorzy, tancerze, śpiewacy operowi... O tym wyjątkowym miejscu opowiedzieli nam jego niezwykli mieszkańcy. Zobaczcie!

  Przychodzi taki moment, że seniorzy - ze względu na stan zdrowia - nie mogą mieszkać sami. Z tego powodu wielu z nich trafia do domów opieki. Czym kierować się przy wyborze tego typu placówki? Czy decyzja o umieszczeniu seniora w domu opieki powinna być krytykowana? Zapytaliśmy o to socjologa Tomasza Sobierajskiego.

  Jeszcze w 2001 r. ok. 80 proc. respondentów deklarowało, że nie oddałoby swoich krewnych do domu opieki, a dwa lata temu podobną deklarację złożyło już tylko ok. 60 proc. Z czego to może wynikać? O komentarz do tych badań poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: socjologa dra Marka Troszyńskiego z Collegium Civitas i Michała Jarosa ze Stowarzyszenia na rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS. Czy w Polsce seniorzy to ludzie rzeczywiście nieporadni?

  Kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Jej występy to połączenie teatru, musicalu i tradycyjnego koncertu. Jak fani oceniają trasę koncertową Dody oraz, jak ocenia ją sama piosenkarka?

  Czy w Polsce starsze osoby w domach spokojnej starości mogą prowadzić życie pełne luksusu? Jak wyglądają i ile kosztują ekskluzywne domy opieki dla seniorów sprawdził nasz wysłannik - Filip Chajzer.