Dakar

  Dakar

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Rafała Sonika. Rajdowiec przez problemy techniczne quadu został zmuszony do wycofania się z ostatniego Rajdu Dakar. Co czuł, kiedy nikt nie chciał mu pomóc? Czy ma do kogoś o to żal? Rafałowi w studiu towarzyszyła jego partnerka. W jaki sposób Karolina Sołowow przeżywa starty Rafała? Jak kontaktowali się ze sobą podczas Dakaru?

  Nasz gość, Jarosław Kazberuk, to ośmiokrotny uczestnik Rajdu Dakar, jeden z najbardziej doświadczonych kierowców rajdowych w Polsce, a od niedawna także szczęśliwy mąż i ojciec. Na naszych kanapach zasiadł dziś w towarzystwie żony - Moniki Kazberuk! Jak wygląda życie z kierowcą rajdowym, skąd wziął się, na ich ślubie, szpaler dżudoków i dlaczego Jarosław w tym roku "odpuszcza Dakar"?

  W tym apartamencie na ośmiu kołach mieszkają podczas Dakaru Karolina Sołowow i Rafał Sonik. Jak wygląda ich życie podczas rajdu? Czym są roadbooki i ile czasu zajmuje ich opracowanie? Bez czego Rafał nie rusza w drogę i jak relaksuje się dzień przed wyścigiem? Czy Karolina radzi sobie w męskim gronie? Czy znosi dzielnie "dakarowy zapach"? Z parą spotkał się prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

  Dlaczego Rafał Sonik zajął "tylko" drugie miejsce na pierwszym etapie rajdu Desert Challenge w Abu Dhabi? Ze zwycięzcą Dakaru i jego partnerką, Karoliną Sołowow, rozmawialiśmy o ich wspólnej pasji, która cementuje związek! Czym Karolina zajmuje się podczas rajdów i jaki jest jej wkład w sukcesy Rafała?

  Na XVI Charytatywnym Balu Dziennikarzy jednym z fantów, które można było wylicytować był kask zwycięzcy tegorocznego rajdu Dakar Rafała Sonika. Za ile został wylicytowany? Z kim Rafał Sonik pojawił się na balu? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Z pustynnego Dakaru do zaśnieżonej Wisły Adam Małysz cały i zdrowy wrócił do domu. W przeciwieństwie do jego samochodu, który spalił się podczas rajdu. Tegoroczny Dakar nie był dla nas łaskawy. Śmierć syna Jacka Czachora, potem zmarł Michał Hernik. Drżeliśmy o losy Marka Dąbrowskiego, który nie zgłosił się do drugiego punktu pomiarowego. W studiu Dzień Dobry TVN połączyliśmy się z Adamem Małyszem. Dlaczego jego auto stanęło w płomieniach?

  19 października zakończył się Rajd w Maroko. Ekipa Lotto Team w składzie: Kazberuk i Szustkowski dojechała do mety na 3 pozycji. Robert „Robin” Szustkowski oraz Jarosław Kazberuk , w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedzieli o zmaganiach z piachem, z wysokimi temperaturami i złośliwością rzeczy martwych.

  Joanna Madej i Klaudia Podkalicka tworzą jedyną w Europie żeńską ekipę w rajdach cross country. W studiu Dzień Dobry TVN zdradziły tajniki swojego hobby. Co chcą udowodnić na rajdzie Dakar?

  Na toruńskiej Motoarenie, z siedmiokrotnym mistrzem świata i najlepszym polskim żużlowcem Tomaszem Gollobem spotkała się Katarzyna Olubińska. Jakie mistrz ma plany na przyszłość i czy zamierza wziąć udział w Dakarze prowadząc ... samochód?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z Adamem Małyszem. W tym roku zajął 15 miejsce w rajdzie Dakar. Czy oczekiwał, że dotrze tak daleko?

  Hołowczyc doznał tam poważnego wypadku. Adam Małysz nie skoczył tam tylko na chwilę. Został na dłużej. Dziennikarz TVN Turbo Adam Kornacki sprawdził, dlaczego tylu śmiałków, nie zważając na brud, kurz i pył, a także mając za nic własne zdrowie, mknie po pustyni.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się w Wiśle z Adamem Małyszem. Jak spędzi Sylwestra, czy włoży frak i czy skorzystał z kursu tańca? Jakie są jego postanowienia noworoczne? Będzie w 1. dziesiątce w rajdzie Dakar?

  Prezenterka pogody Dorota Gardias spełniła swoje marzenie - spotkała się z Adamem Małyszem! Czy całkowicie porzucił narty? Kiedy wyjeżdża na rajd Dakar? Jak spędzi tegoroczne Święta i Sylwestra?

  9 maja swoją premierę miała książka Krzysztofa Hołowczyca „Piekło Dakaru”. Opowieści i doświadczenia zawodowe Krzysztofa zostały spisane przez dziennikarza motoryzacyjnego i pilota rajdowego Juliana Obrockiego. Książka miała się zakończyć słowami „i osiągnąłem swój cel", jednak los chciał inaczej. W skutek wypadku Krzysztof nie ukończył rajdu. W kawiarence TVN Cafe opowiedział o swojej nowej publikacji, o wypadku w Egipcie, w którym uszkodził kręgosłup, o marzeniach, altruizmie w sporcie oraz o autorze książki Julianie Obrockim.