Chopin

  Chopin

  Fryderyk Chopin uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Utalentowany pianista, którego utwory wykonywane są podczas prestiżowych konkursów muzycznych na całym świecie, zmarł w 1849 roku. Naukowcy wciąż próbują ustalić, co było bezpośrednią przyczyną śmierci artysty. Ważnym obiektem ich badań stał się kryształowy słój, w którym od ponad 170 lat przechowywane jest serce Chopina.

  Dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. „Czułe struny” - najnowsza płyta Natalii Kulkulskiej - to największy projekt muzyczny w jej karierze i wydarzenie bez precedensu. O kulisach powstawania tego albumu piosenkarka powiadała w naszym programie. Posłuchaj, jak Natalia Kukulska śpiewa utwór naszego najwybitniejszego kompozytora.

  Michał Kwiatkowski na co dzień mieszka i tworzy we Francji. Teraz promuje swoją najnowszą płytę „Chopin etc.” W tym celu przyjechał do Polski. Na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentował utwór "Mama" poświęcony jego zmarłej mamie. Podoba się Wam?

  15 sierpnia w Warszawie ruszył 10., jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal „Chopin i jego Europa”. Jedną z jego gwiazd jest trębacz jazzowy Tomasz Stańko. Zapytaliśmy go o najbliższe plany zawodowe. Czy wciąż dzieli życie między Polską a USA? Czy ceni sobie pracę z młodymi muzykami?

  Kinga Burzyńska spotkała się z Joasią w Londynie, gdzie aktorka gra w musicalu "Chopin musi umrzeć". Gdzie lubi bywać w Londynie? Jak czuje się w Anglii i czy tęskni za mężem? Jak to się stało, że zainteresował się nią koreański reżyser?

  Kogo przeraża show biznes? O to, na premierze spektaklu "Chopin musi umrzeć", zapytała gwiazdy dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Wszyscy doskonale znają go jako aktora. Każdy pamięta jego genialna rolę w „Absolwencie". Tym razem Dustin Hoffman stał się reżyserem. Czy tylko na potrzeby jednego filmu? Dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej opowiedział o swoim reżyserskim debiucie oraz o swoich Polskich przodkach.