burmistrz

    burmistrz

    Okazuje się, że Tomasz Niecik posiada tytuł magistra politologii. Startował również w wyborach na burmistrza. Podobno obecnie rządząca partia złożyła mu polityczną propozycję. Jaką? O tym w Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

    Byliśmy z kamerą u Jana Żylińskiego. Arystokrata jest na Wyspach Brytyjskich ambasadorem polskiej sztuki i kultury. Pan Jan 5 maja startuje w wyborach na burmistrza Londynu. Jak ocenia swoje szanse? Kim są jego wyborcy? Co chciałby zaoferować londyńczykom? Czy w czasie ostatnich dni kampanii towarzyszy mu zdenerwowanie? Z Janem Żylińskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

    Nie każdy wie, że w Aleksandrowie Łódzkim pracują niezwykli urzędnicy, bo... futrzani. Należą do nich m.in.: pracownik umysłowy Blus, który dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Filipowi Chajzerowi zaprezentował się w rudym stroju służbowym oraz (naj)starszy specjalista do spraw monitoringu Hadi. Osobą, która ich zatrudniła jest burmistrz miasta Jacek Lipiński - człowiek o wielkim sercu.

    Policja zdobywa coraz większe zaufanie publiczne. Inaczej rzecz ma się ze strażą miejską. Rośnie liczba gmin, które zdecydowały się ją zlikwidować. Czemu Polacy nie ufają straży miejskiej? Czy straż miejska nie jest wyszkolona? W Dzień Dobry TVN gościem był Emil Rau - Łowca Fotoradarów. Gdzie trafiają pieniądze z mandatów?